Cztery pory roku są już w ogrodzie

  Cztery pory roku są już w ogrodzie

  Marta Wróbel

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Wrocławianie mają drugi barokowy ogród. Pospacerują w nim jednak dopiero zimą.
  W miejsce dawnego komisu samochodowego, na 5 tys. mkw. pojawiły się piwonie i pachnące lawendy w towarzystwie kamiennych alegorii czterech pór roku. Na tyłach Pałacu Królewskiego, w którym swoją siedzibę będzie miało Muzeum Miejskie Wrocławia, znajduje się teraz ogród barokowy. Pierwszy barokowy ogród jest koło Ossolineum.
  - To rekonstrukcja według XVIII-wiecznej ryciny śląskiego rysownika Friedricha Wernera.
  Wszystko odwzorowane co do szczegółu - zapewnia dr Maciej Łagiewski, dyrektor Muzeum Miejskiego. W ogrodzie barokowym, w przeciwieństwie do angielskiego, bukszpany, lawendy i inne rośliny rosną symetrycznie do osi pałacu. W nocy, dzięki umieszczonym wśród klombów lampom, ogród zabłyśnie kolorowymi światłami. Inną atrakcją jest fontanna z rzeźbami dwóch chłopców z delfinem. To jedyna taka pamiątka po barokowych ogrodach Wrocławia.
  - Prawdopodobnie pochodzi z wrocławskiego ogrodu hrabiów Maltzanów - zaznacza Łagiewski. Warto też zobaczyć kamienne alegorie pór roku, które do tej pory stały na skwerku przy pl. Uniwersyteckim. Ogród będzie otwarty w zimie, kiedy ruszy muzeum.
  ZOBACZ ZDJĘCIA

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama