Wrocław: Studenci wybierają zagraniczne praktyki

  Wrocław: Studenci wybierają zagraniczne praktyki

  Jarosław Garbacz

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Do 23 maja trwa rekrutacja, prowadzona przez wrocławski oddział AIESEC, na zagraniczne praktyki. Trwają od 6 tygodni do 18 miesięcy. Może z nich skorzystać każdy student, ale także osoby, które ukończyły studia w ciągu ostatnich dwóch lat.
  Oddział AIESEC działa przy Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Jest przedstawicielstwem instytucji zrzeszającej 45 tys. osób, w większości studentów, na całym świecie. Pierwsi wrocławianie wyjechali na praktyki dzięki AIESEC w 1972 roku. Przeważają osoby uczące się w dawnej Akademii Ekonomicznej, ale chętnych z innych uczelni Wrocławia i Opola też nie brakuje.

  - Kusi olbrzymia oferta, bo można wyjechać aż do 1100 miast w ponad 100 krajach. Do wyboru są praktyki menedżerskie, edukacyjne, techniczne i wolontariat. Rocznie wyjeżdża ok. 300 osób - wyjaśnia Monika Saleh z wrocławskiego oddziału AIESEC.

  Wrocławscy studenci uczestniczyli już w konferencjach, seminariach i projektach edukacyjnych. Dzięki praktykom i wolontariatowi uczą się przedsiębiorczości, zdobywają przydatne doświadczenia.

  Rok temu z wyjazdu skorzystała Ewa Sikora. - Tysiące zdjęć, masa wspomnień i fajne przeżycie - mówi Ewa, studentka międzynarodowych stosunków gospodarczych na Uniwersytecie Ekonomicznym. Przez miesiąc była wolontariuszką w obwodzie kaliningradzkim (Rosja). Uczestniczyła w konferencji na temat produktów spożywczych, opiekowała się wychowankami domów dziecka i podróżowała wokół Kaliningradu.

  Każdy wolontariusz i praktykant ma zapewnione wyżywienie, noclegi i opiekuna z AIESEC. Ewie pomagał Rosjanin, z którym przy okazji zwiedzała okolicę. - Poznałam ciekawych ludzi: Chinkę, Ukrainkę, Węgrów, Kanadyjczyków - opowiada Ewa. Z wieloma nawiązała stały kontakt. Wkrótce jedzie do Odessy na Ukrainie, a za rok planuje praktykę menedżerską w Azji.

  Aby wyjechać, trzeba przejść rozmowę rekrutacyjną. - Sprawdzamy też znajomość języka angielskiego, która jest niezbędna - zaznacza Monika Saleh. Inne języki nie są wymagane, ale wyjeżdżający do Ameryki Południowej muszą znać hiszpański albo portugalski. Obecnie rekrutuje się około 100 osób, które od czerwca ruszą w świat. Szczegóły: www.wroclawue.aiesec.pl

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama