Wrocław: Dzisiaj w operze polskie prawykonanie "Matki...

  Wrocław: Dzisiaj w operze polskie prawykonanie "Matki czarnoskrzydłych snów"

  Małgorzata Matuszewska

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Polskie prawykonanie "Matki czarnoskrzydłych snów" Hanny Kulenty, najnowszej premiery Opery Wrocławskiej, zapowiada się bardzo teatralnie. Pierwsze spektakle zaplanowano na sobotę (godz. 19) i - w ramach Festiwalu Musica Polonica Nova - na niedzielę (godz. 17).
  Kompozytorka i Paul Goodman, autor libretta, stworzyli opowieść o schizofreniczce Klarze. - Libretto jest zbiorem myśli Klary - opowiada Ewelina Pietrowiak, reżyserka. - Muzyka to nośnik emocji, prezentuje dezintegrację osobowości bohaterki pod wpływem dotykających ją wydarzeń - dodaje Wojciech Michniewski, kierownik muzyczny i dyrygent.

  W obsadzie znaleźli się śpiewacy i aktorki, którzy rytmicznie będą mówić swoje kwestie. Hanna Kulenty napisała tę operę na zamówienie Festiwalu Współczesnego Teatru Muzycznego w Monachium w 1996 roku. Premiery w Monachium i Hamburgu okazały się artystycznym sukcesem.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama