Ważne
  Lubomierz: Runęła ściana budynku

  Lubomierz: Runęła ściana budynku

  Katarzyna Wilk

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Wczoraj po południu doszło do katastrofy budowlanej w jednej z kamienic na pl. Wolności w Lubomierzu (powiat lwówecki).
  W opuszczonym przez lokatorów budynku trwały prace remontowe. - Podczas wykonywania robót na drugim piętrze budynku zawaliła się remontowana ściana szczytowa - relacjonuje Marek Madeksza z Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim.

  Odłamki ściany powaliły na ziemię jednego z robotników i przygniotły go. 20-latek ze Zło-toryi doznał urazu kręgosłupa i został przewieziony do szpitala w Lwówku Śląskim. Okazało się, że doznał poważnych obrażeń wewnętrznych. Wczoraj był operowany. Drugiemu pracownikowi, 50-latkowi, praktycznie nic się nie stało. Ma jedynie uraz palca ręki. Na miejscu zdarzenia oględziny przeprowadzali pracownicy nadzoru budowlanego oraz prokuratura.


  Jak informuje Marek Madeksza, gruz posypał się w dwóch mieszkaniach w przylegającej kamienicy. Ich lokatorzy zostaną przeniesieni do lokali zastępczych, dopóki nie będzie wiadomo, że nic im nie grozi.
  Kamienica, w której doszło do katastrofy, jest własnością prywatną. Nie wiadomo, czy pracownicy wykonywali ten remont legalnie.

  Będzie to sprawdzać nie tylko policja. Na kontrolę przyjedzie do Lubomierza także inspektor Państwowej Inspekcji Pracy w Jeleniej Górze.

  - Sprawdzimy, czy były tam zaniedbania i jakie - zapewnia Mirosław Kocuba z jeleniogórskiej PIP.
  Inspektorzy zbadają, czy na terenie prowadzonych w Lubomierzu prac przestrzegano zasad bezpieczeństwa i higieny pracy.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo