Masz dość szefa? Załóż sobie firmę

  Masz dość szefa? Załóż sobie firmę

  Sylwia Królikowska

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Piotr Woroczak z Legnicy pracował w dużej firmie. Miał dość podporządkowywania się narzuconym zasadom i postanowił sam dla siebie być szefem. Zwolnił się z pracy i planuje otworzyć warsztat samochodowy. Dolnoślązacy coraz częściej wybierają pracę na własny rachunek
  - Na razie szukam miejsca na warsztat, które mógłbym wydzierżawić. Chcę postarać się o unijną dotację. Wiem, że jest wiele możliwości - mówi pan Piotr.

  Z takiego samego założenia wychodzi coraz więcej Dolnoślązaków. Rośnie liczba firm - w naszym regionie działa ich około 306 tysięcy. Wzrost bezrobocia też jest śladowy - w ostatnim miesiącu zarejestrowały się zaledwie 52 osoby.

  - Założenie firmy wiąże się z ryzykiem, ale warto próbować - mówi Agnieszka Małecka, która w Wałbrzychu prowadzi biuro ubezpieczeniowe.


  W mieście pod Chełmcem od początku roku zarejestrowały się 142 firmy. Tylko w marcu, na całym Dolnym Śląsku - aż 1589. Wiele z nich korzysta ze wsparcia unijnego.

  Joanna Kubik, prezes zarządu Fundacji Wałbrzych 2000, która zajmuje się projektami unijnymi, przyznaje, że są programy również dla osób, które nie są bezrobotne. - Dofinansowywane są różne projekty, niekoniecznie osób zarejestrowanych w urzędach pracy - przekonuje.

  Założenie firmy wiąże się z ryzykiem, ale warto próbowaćCi, którzy są w pośredniakach, mogą skorzystać z dotacji na założenie firmy. Pieniądze przekazują ministerstwo i Unia Europejska, a wnioski można składać do Powiatowych Urzędów Pracy. Za dobry biznesplan można dostać ponad 20 tys. zł.

  Program cieszył się ogromnym zainteresowaniem w ubiegłym roku. W tym również nie brakuje chętnych, a tym samym pomysłów na własny biznes. Bezrobotni chcą przede wszystkim prowadzić salony piękności, modne są też usługi informatyczne. Są chętni do otwarcia składu opałowego czy małych punktów handlowych.

  - Wśród panów królują usługi budowlane, pokazało się ślusarstwo. Jest też mnóstwo propozycji prowadzenia punktów doradztwa kredytowego, finansowego itp. - mówi Justyna Piasecka, zastępca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Wałbrzychu.

  Współpraca PG

  Jak zarobić
  Dobrym sposobem na własną działalność jest franczyza. Dzięki niej możemy w miarę szybko zostać szefem sklepu znanej sieci czy innego markowego punktu. Na początek potrzebne są jednak pieniądze na zakup licencji - około 100 tys. zł. W zależności od marki, naprawdę wysoki zarobek można mieć po kilku latach.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ale frajer!!!!

   antenka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   Lepiej miec 1800 zł na baczność niż 600 zł albo wcale na spocznij!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   bzury

   oskar (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 3

   Większej bzdury nie mogli napisać. Ci redaktorzy to jak małe dzieci, co im się powie to napiszą, niech sami sprawdzą jak to jest zdobyć te pieprzone pieniądze. Jeśli sam nie będziesz miał to nikt...rozwiń całość

   Większej bzdury nie mogli napisać. Ci redaktorzy to jak małe dzieci, co im się powie to napiszą, niech sami sprawdzą jak to jest zdobyć te pieprzone pieniądze. Jeśli sam nie będziesz miał to nikt ci nie pomorze. Wiem cos o tym bo własnie to przerabiam. Kłamliwe gazety zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama