Legnica: Amerykańskie książki trafiły do legnickiej...

  Legnica: Amerykańskie książki trafiły do legnickiej biblioteki

  Zygmunt Mułek

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Legnicka Biblioteka Publiczna otrzymała 150 książek poświęconych Stanom Zjednoczonym. Przekazał je Jeffrey Vick, szef sekcji konsularnej Konsulatu Generalnego USA w Krakowie.
  Jest to pierwsza taka kolekcja podarowana bibliotece na Dolnym Śląsku. Idea jest taka, że po pewnym czasie zbiór książek trafi do innej biblioteki, a na jej miejsce legniczanie otrzymają kolejny depozyt książkowy.

  Kolekcja depozytowa składa się z książek dotyczących historii, literatury i kultury Stanów Zjednoczonych. Są tam zarówno klasyczne pozycje, także Konstytucja USA, jak i popularne. Część przeznaczona jest do nauki języka angielskiego, są książki dla dzieci i młodzieży.

  - Gdy byłem młodym człowiekiem i mieszkałem w Teksasie niewiele wiedziałem o Polsce - mówi Jeffrey Vick. - Chciałbym mieć wówczas dostęp do takich pozycji o waszym kraju. Bardzo się cieszę z możliwości przybliżenia wiedzy o Stanach Zjednoczonych. Chciałbym, by ta kolekcja dobrze służyła mieszkańcom miasta.

  W legnickiej bibliotece jest także księgozbiór rosyjski.
  - Ten, który otrzymaliśmy teraz jest równoważny - wyjaśnia dyrektorka biblioteki Anna Gontowska. - Skorzysta z tego całe miasto.

  Dlaczego zbiór trafił najpierw do Legnicy? - Od lat współpracujemy z konsulatem amerykańskim - mówi Andrzej Tyws, dyrektor Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej. - Przekazanie depozytu do Legnicy traktujemy jako program pilotażowy. Tutaj mieszka sporo ludzi, uczących się języka angielskiego, na pewno więc te książki się przydadzą.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   !!

   oko (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 4

   legnicka biblioteka publiczna jest super, specjalnie do niej jeżdżę z Lubina.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama