Wybieramy Wychowawcę Roku - Monika Odon

  Wybieramy Wychowawcę Roku - Monika Odon

  Anna Kowalska

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Trwa finał ogólnopolskiego Konkursu na Wychowawcę Ro-ku 2010 organizowanego przez naszą gazetę w społecznym programie "Szkoła bez przemocy".
  W pierwszym etapie konkursu prosiliśmy uczniów i rodziców o zgłaszanie kandydatów za pośrednictwem inter-netu. Spośród nich wyłonionych zostało 10 finalistów. Teraz prosimy naszych Czytelników o wskazanie, ich zdaniem, najlepszego nauczyciela wychowawcy.

  Głos można oddawać za pośrednictwem kuponów (będziemy je drukować do 15 maja) lub SMS-ów (tu głosowanie po-trwa do 23 maja). Zwycięży ten wychowawca, który otrzyma łącznie (kupony i SMS-y) największą liczbę głosów. Uwaga: dopuszczalne jest głosowanie przez jedną osobę za pośrednictwem i kuponu, i SMS-a.

  Wyniki ogłosimy 27 maja w gazecie i na stronie programu "Szkoła bez przemocy". Gala wręczenia nagród Wychowawca Roku 2010 - w Dniu Szkoły bez Przemocy (7 czerwca) w Warszawie, w Pałacu Prezydenckim.

  Nagrodą dla zwycięzców konkursu jest w tym roku sfinansowanie szkoleń z listy rekomendowanej przez "Szkołę bez przemocy". Aby oddać głos na wybranego przez nas nauczyciela na kuponie, zaznaczamy kratkę obok jego nazwiska i przesyłamy wypełniony kupon na adres: "Polska-Gazeta Wrocławska", ul. Strzegomska 42a, 54-611 Wrocław, z dopiskiem "Wychowawca Roku 2010". Aby oddać głos SMS-em, wpisujemy w treści indywidualny numer (jest on obok nazwiska każdego nauczyciela) i wysyłamy na numer: 70068. Koszt SMS-a to 61 groszy brutto.

  Dziś kandydatka do tytułu Wychowawca Roku 2010:
  Monika Odon

  Absolwentka m.in. pedagogiki wczesnoszkolnej z wychowaniem przedszkolnym oraz pedagogiki zdrowia i zarządzania bezpieczeństwem. Staż pracy: 2 lata.

  Odpowiada pani Monika:

  Pracuję w szkolę, bo... realizuję marzenie z dzieciństwa o uzdrawianiu świata.
  Dobry wychowawca to... człowiek, który nie uśmiercił wewnętrznego dziecka w sobie i liczy się z jego sugestiami.
  Nie ma złych uczniów, ale... są uczniowie, którzy choć raz w swym życiu nie byli uznani za człowieka.
  Dzisiejsza młodzież jest... kwintesencją sukcesów i porażek dorosłych, którzy na różne sposoby próbowali ją kształtować.
  Wolontariat to... egzamin z człowieczeństwa.
  Moim największym sukcesem w życiu zawodowym jest... zapewnienie sukcesu małym ludziom małej wiary.
  Największa zawodowa porażka to... "niedogadywanie się" z ludźmi próżnymi, których przerasta pycha - traktuję to jako element doświadczenia, a nie w kategoriach porażki.
  Zawsze marzyłam o... zamianie marzeń w rzeczywistość.
  Wolny czas spędzam... nad dobrą książką emanującą pozytywną energią oraz w cieniu żagli w towarzystwie męża.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama