W Kłodzkim Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji nie radzą...

  W Kłodzkim Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji nie radzą sobie z zarządzaniem.

  Natalia Wellmann

  Aktualizacja:

  W instytucji tej jest aż czterech dyrektorów. Mimo to, kiedy główny szef placówki idzie na urlop, zatrudniani są kolejni pracownicy do kierowania placówką.
  Andrzej Dąbrowski, dyrektor KCKSiR, postanowił wypocząć. Dlatego wziął wolne i wyjechał z żoną do Grecji. W placówce pozostawił swoich trzech wicedyrektorów: Mariana Półtoranosa, jego żonę Joannę Półtoranos i Bogusława Michnika. Okazało się jednak, że trzyosobowa kadra kierownicza nie jest w stanie zarządzać instytucją pod nieobecność szefa. Kierowaniem placówką zajęli się specjalnie oddelegowani do tego pracownicy: Aneta Macherzyńska, która w Centrum kieruje wydziałem imprez, oraz Leszek Rogalewski, specjalista od sportu. Nad całością czuwała natomiast Kinga Banaszak, szef organizacyjny Urzędu Miasta w Kłodzku, która do KCKSiR została specjalnie w tym celu oddelegowana.
  Za dwa tygodnie dodatkowej pracy otrzymała 700 zł w ramach umowy-zlecenia.

  - To jakiś totalny absurd, żeby zatrudniać ludzi w sytuacji, gdy jest trzech wicedyrektorów. To za co w końcu są oni odpowiedzialni i za co biorą pieniądze? - zastanawia się jeden z pracowników Centrum (nazwisko do wiadomości redakcji).
  Polityka kadrowa w kłodzkim Centrum od dawna budzi kontrowersje
  Jednak Andrzej Dąbrowski nie widzi w tym nic dziwnego. Jak twierdzi, trzech wicedyrektorów odpowiedzialnych jest wyłącznie za sprawy artystyczne, a nie za kierowanie instytucją. - Kinga Banaszak dobrze zarządza urzędem miasta i postanowiłem skorzystać z jej doświadczenia pod moją nieobecność - podkreśla dyrektor Dąbrowski. Dodaje, że właśnie w tym czasie miał kontrolę z Państwowej Inspekcji Pracy.

  Polityka kadrowa w kłodzkim Centrum od dawna budzi kontrowersje. W instytucji, oprócz czterech dyrektorów, jest jeszcze kilku kierowników działów. W sumie zatrudnionych jest prawie sto osób. Żaden z krytyków tej sytuacji nie chce jednak oficjalnie wypowiadać swoich komentarzy.

  Żaden z trzech zastępców nie może kierować, bo są od spraw artystycznych

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama