Niepełnosprawni w pracy sprawni

  Niepełnosprawni w pracy sprawni

  Edyta Golisz

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Fachowcy chcą pomagać naszym inwalidom. Chodzi m.in. o pośrednictwo w szukaniu pracy.
  Materiały podobne
  Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji, największa polska organizacja non profit zajmująca się m.in. fachowym pośrednictwem pracy dla niepełnosprawnych, chce działać na Dolnym Śląsku.
  - Złożyliśmy wniosek do Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy we Wrocławiu. Czekamy na rozpatrzenie - mówi Piotr Pawłowski, szef organizacji, znany w kraju twórca telewizyjnych programów o niepełnosprawnych. W DWUP dowiedzieliśmy się, że decyzja będzie w sierpniu.

  Jak ważna jest fachowa pomoc w zatrudnianiu niepełnosprawnych, wiedzą m.in. pogotowia ratunkowe. Pisaliśmy o tym jako pierwsi. Pogotowia płacą Państwowemu Funduszowi Osób Niepełnosprawnych wysokie kary, bo nie zatrudniają odpowiedniej liczby inwalidów. Ale zatrudniać ich nie mogą, m.in. dlatego że na rynku brakuje niepełnosprawnych fachowców. Właśnie w takich patowych sytuacjach w innych krajach europejskich pomagają specjaliści.
  - Bo chodzi nie tylko o szukanie pracowników dla firm (i na odwrót) - mówi Pawłowski. - To też system wsparcia, łącznie z opieką psychologiczną dla obu stron - tłumaczy.

  Nasz artykuł sprawił, że Andrzej Hap, dyrektor legnickiego pogotowia, chce skontaktować się ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Integracji.
  - Skorzystam z konsultacji z fachowcami - mówi Hap. W Polsce pracuje 300 tysięcy inwalidów, a tylko we Wrocławiu jest 1000 niepełnosprawnych studentów. Informacji o pracy i porad zawodowych można szukać m.in. na stronie PFRON-u: www.pelnosprawniwpracy.pl oraz Stowarzyszenia www.niepelnosprawni.pl i infolinii 0-801-801-015. Porad udziela też Sejmik Osób Niepełnosprawnych we Wrocławiu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama