Ważne
  Siedzisz, klaszczesz i zarabiasz we Wrocławiu

  Siedzisz, klaszczesz i zarabiasz we Wrocławiu

  Mariusz Najwer

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  W czasie wakacji można poznać sławnych ludzi, dobrze się bawić, a na dodatek zarabiać pieniądze.
  W czasie wakacji można poznać sławnych ludzi, dobrze się bawić, a na dodatek zarabiać pieniądze. Jak? Wystarczy się wybrać do agencji aktorów i statystów. Takie firmy nieustannie poszukują osób, które zasiadłyby na widowni teleturniejów albo zagrały w serialu.
  Niebawem we Wrocławiu będą kręcone m.in. teleturniej "Strzał w dziesiątkę" i ukraińska edycja programu "Jaka to melodia?". Ciągle powstają też kolejne odcinki serialu "Pierwsza miłość".
  Żeby zostać statystą w teleturnieju, można zgłosić się, np. do wrocławskiej agencji "Edwin - Film" (ul. Kuźnicza 11-13). Najpierw trzeba dopełnić formalności, a więc wypełnić ankietę i dołączyć do niej dwa zdjęcia - twarzy i sylwetki. Potem trzeba jeszcze wpłacić 20 złotych za przyjęcie zgłoszenia. Płacić nie muszą tylko ci, którzy ukończyli szkoły aktorskie.

  Wizerunek kandydata na statystę wraz z opisem (wiek, waga, wzrost itd.) trafia też na oficjalną stronę "Edwin - Filmu". Potem wystarczy tylko systematycznie sprawdzać portal agencji, na którym pojawiają się ogłoszenia dotyczące naborów do programów rozrywkowych. Są tam też precyzyjne informacje dotyczące tego, jak powinniśmy się ubrać. Nierzadko zdarza się przecież, że programy nakręcane w lecie trafiają na ekran dopiero jesienią.
  Czas pracy na planie w danym dniu nie jest ściśle określony. Najczęściej wszystko trwa od kilku do kilkunastu godzin. Siedząc i klaszcząc można dziennie zarobić średnio 40-100 złotych. Producenci teleturniejów poszukują zazwyczaj osób w wieku 16-40 lat. Reżyserzy filmowi chętnie sięgają też po starszych statystów.
  Cechy charakteru również mają znaczenie. Nudziarze w ogóle nie powinni się zgłaszać. Na planie liczą się bowiem spontaniczność, uśmiech i kultura osobista. A najważniejszą cnotą statysty jest cierpliwość. Dlatego na czas zdjęć najlepiej zarezerwować sobie cały dzień. Nigdy nie wiadomo bowiem, czy zdjęcia się nie wydłużą.

  "Edwin - Film" nie jest jedyną wrocławską agencją poszukującą statystów. Także TVP zapisuje chętnych na listę statystów. Wystarczy zgłosić swoją kandydaturę w portierni, w budynku telewizji przy ul. Karkonoskiej 8. Każdy dzień zdjęciowy to 120 zł za ok. 10 godzin pracy.
  Nowe możliwości daje też internet. Na stronie młodzipiękni.pl prowadzone są castingi do filmów i teleturniejów. Wystarczy zarejestrować się, a potem cierpliwie czekać na telefon.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo