Ulicami Świdnicy przeszedł Marsz Równości

  Ulicami Świdnicy przeszedł Marsz Równości

  Małgorzata Moczulska

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Każdy z nas ma marzenia, każdy jest człowiekiem i chce mieć przyjaciół - takie hasła przyświecały świdnickim obchodom Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną. To impreza cykliczna, która organizowana jest w Świdnicy już od 9 lat. Ma ona na celu przede wszystkim integrację tych osób ze środowiskiem, w którym żyją.
  Co roku w maju Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Świdnicy zaprasza na obchody Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną pod patronatem honorowym Starosty Świdnickiego i Prezydenta Miasta Świdnicy. Obchody rozpoczynają się od przemarszu spod budynku starostwa, a następnie ulicami miasta osób z niepełnosprawnością intelektualną, ich rodzin, opiekunów, przyjaciół i sympatyków. Przemarsz kończy się w Rynku, gdzie czeka szereg atrakcji dla mieszkańców. W tym roku był to m.in. happening, prezentacja multimedialna, galeria zdjęć i stoisko z rzemiosłem Warsztatów Terapii Zajęciowej.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama