Świebodzice: PKP się wstydzi i harcerzy przeprasza

  Świebodzice: PKP się wstydzi i harcerzy przeprasza

  Małgorzata Moczulska

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  - To jedno wielkie nieporozumienie, dlatego bardzo przepraszamy świebodzickich harcerzy i dziękujemy im za pracę, jaką włożyli w poprawę wizerunku zabytkowego dworca - mówi Bartłomiej Sarna, rzecznik prasowy PKP S.A. Oddział Gospodarowania Nieruchomościami we Wrocławiu.
  To efekt naszego wcześniejszego tekstu, w którym opisaliśmy, jak kolej potraktowała harcerzy ze Świebodzic. Młodzi ludzie za własne pieniądze kupili farby i pomalowali poczekalnię dworca. Poświęcili na to dwa dni. Potem powiesili na ścianie wystawę. W holu pojawiły się zdjęcia, reprodukcje starych pocztówek, dokumenty dotyczące zabytkowej linii oraz wycinki z wielu prasowych artykułów na temat kolei.

  - Mieszkańcy chwalili nas, bo dworzec naprawdę stał się ładny, a poza tym zrobiliśmy dobry uczynek. Mogliśmy jak wielu narzekać, że stacja niszczeje i jest brudna, a odnowiliśmy ją - opowiada Jakub Sobczyk, przyboczny 15. Świebodzickiej Środowiskowej Drużyny Harcerskiej Troter.


  Dlatego dalsze działania PKP były dla młodych ludzi zaskakujące. Nikt im za trud nie podziękował, za to do komendy hufca zadzwoniła pracownica PKP Nieruchomości i zażądała od harcerzy opłaty za wynajęcie powierzchni dworca. Chodziło o ścianę, na której powiesili wystawę. Co gorsze, w piątek po południu bez uprzedzenia wystawę ze ścian ściągnięto i zabrano ją do biura w Wałbrzychu.

  1100 zł - tyle pieniędzy harcerze przeznaczyli na farby, by pomalować dworzec- Obiecujemy, że wystawa powróci na dworzec w najbliższych dniach - tłumaczy Bartłomiej Sarna. - Ekspozycja została usunięta na skutek omyłki zaistniałej w związku z akcją czyszczenia powierzchni dworców kolejowych z reklam. Mamy nadzieję, że harcerze przyjmą nasze przeprosiny.

  Młodzież przeprosiny przyjęła. Ma też kolejne plany wobec dworca. Jeszcze w maju pomalowane zostaną kolejne pomieszczenia, a na peronie staną nowe ławki.

  - Jedną kupiliśmy już z własnych pieniędzy, drugą ufunduje urząd miejski - mówią zadowoleni. - Dzięki temu podróżni będą mieli gdzie usiąść i odpocząć - dodają.

  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   dworzec cd

   kuba (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 39 / 41

   Witam!
   Już dziś zapraszam na oficjalne zakończenie działań na peronie dworca w Świebodzicach oraz odsłonięcie tabliczek sponsorskich na ławkach. Impreza odbędzie się w piątek 28.05.2010 na Dworcu....rozwiń całość

   Witam!
   Już dziś zapraszam na oficjalne zakończenie działań na peronie dworca w Świebodzicach oraz odsłonięcie tabliczek sponsorskich na ławkach. Impreza odbędzie się w piątek 28.05.2010 na Dworcu. W czasie imprezy planujemy także ogłoszenie konkursu na "właściciela" trzeciej ławki.
   Ławki zostały postawione z inicjatywy 15 ŚŚDH TROTER oraz przy wsparciu finansowym Burmistrza Miasta Świebodzice, Pracowników firmy TERMET S.A., FUNDACJI REM oraz prywatnych sponsorów, a także przy wsparciu technicznym ZGK w Świebodzicach i pomocy logistycznej Komendy Hufca ZHP w Świdnicy a w szczególności Komendanta Hufca HM. Piotra Pamuły.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   komunistyczny moloch nie zmienia się !

   Kobranocka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 38 / 41

   ta pani "urzedniczka" z PKP powinna pozegnac się z praca albo w najlepszym razie dostac nagane i zostac przeniesiona na stanowisko sprzataczki albo babci klozetowej! Jak mówi stare przysłowie...rozwiń całość

   ta pani "urzedniczka" z PKP powinna pozegnac się z praca albo w najlepszym razie dostac nagane i zostac przeniesiona na stanowisko sprzataczki albo babci klozetowej! Jak mówi stare przysłowie "nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu" a jak ktos nie umie docenic bezinteresowności i osobistego wkłądu młodych ludzi, którzy chca zrobic cos dobrego dla innych to należy kogoś takiego usunąć z zajmowanego stanowiska. Oczekiwałbym oprócz przeprosin informacji jakie działania podjeła PKP Nieruchomości wobec osób odpowiedzialnych za ten skandal !!
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Urzędnik powinien być

   przedszkolak (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 53 / 38

   odpowiedzialny za swoje decyzje i ponosić konsekwencje decyzji czyniących zło. Mam nadzieję że tak się stanie, jak komuś brakuje wyobraźni i wrażliwości społecznej to powinien zmienić pracę

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ciekawe

   Adec (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 41 / 44

   Czy ta baba (bo inaczej jej nie można nazwać) pracuje jeszcze w PKP Nieruchomości?

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama