Legnica: Wolontariuszki myją, czeszą i wyprowadzają...

  Legnica: Wolontariuszki myją, czeszą i wyprowadzają bezpańskie psy

  Zygmunt Mułek

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  W legnickim schronisku psy nie są już takie smutne, jak jeszcze kilka tygodni temu. Nastrój porzuconym zwierzętom poprawiły wolontariuszki, które przychodzą tu w wolnych chwilach i wyprowadzają je na spacer.
  Zaczęło się od przypadkowego odkrycia w kontenerze na śmieci. Kamila Ślusarczyk, pracownica apteki, znalazła w nim suczkę ze szczeniętami. - Przywieźliśmy psią rodzinę do schroniska - wspomina pani Kamila. - Po tygodniowej kwarantannie moja siostra wzięła szczeniaka, namówiłam też znajomych, by adoptowali pozostałe.

  Legniczanka namówiła też do odwiedzin w schronisku koleżankę Agnieszkę Mirecką. - Przychodziłyśmy tutaj z jedzeniem dla piesków - mówi pani Agnieszka. - Ale od tyłu, żeby nie widzieć zamkniętych w klatkach zwierząt. Ten widok wywoływał u nas smutek.

  Panie postanowiły zrobić coś pożytecznego. Na początek założyły stronę internetową (www.legnica.schronisko.net), gdzie zamieszczane są zdjęcia psów, filmiki o nich, o adopcjach, a także baza zaginionych zwierzaków. I zaczęły wyprowadzać pieski na spacer. - Przede wszystkim zależy nam na adopcjach - przyznają wolontariuszki.

  - Dzięki stronie internetowej doszło już do kilkunastu. A spacer dla tych zamkniętych na co dzień w klatkach zwierząt jest wielkim przeżyciem. Po kilku wyjściach zupełnie inaczej się zachowują, są mniej apatyczne. Cieszę się, że dajemy tym psom trochę radości.

  - Pieski odżyły - cieszy się też kierownik schroniska Leszek Boksa. - Wcześniej bardzo rzadko się zdarzało, żeby ktoś wyprowadził zwierzaka na spacer. Moi pracownicy nie mieli na to czasu.

  Panie też czeszą pieski, myją je szamponem. Bo gdy ładniej wyglądają, to rosną ich szanse na znalezienie nowego domu.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama