Po meczu Zagłębia ze Śląskiem policja zatrzymuje kolejnych...

  Po meczu Zagłębia ze Śląskiem policja zatrzymuje kolejnych kiboli

  Marcin Rybak

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Już 10 osób zatrzymano w ostatnich dniach po ubiegłotygodniowych zajściach w czasie meczu Zagłębia Lubin ze Śląskiem Wrocław.
  Jak nas poinformowano w Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, akcja była prowadzona w czasie majowego weekendu. Uczestniczyli w niej funkcjonariusze z Lubina, Kłodzka, Kamiennej Góry, Bolesławca i Polkowic. To z tych powiatów pochodzą zatrzymane osoby.

  Dwie osoby usłyszały zarzuty udziału w pobiciu. Chodziło o bicie kibiców jadących na mecz do Lubina. 8 pozostałych zatrzymanych jest podejrzanych o niszczenie mienia oraz o "udział w zbiorowym naruszaniu ładu i porządku". Dwójka z zatrzymanych to nieletni. Ich sprawą zajmie się sąd rodzinny.

  Przypomnijmy, że do zajść w Lubinie doszło we wtorek, 27 kwietnia. W czasie meczu na stadionie spalono flagi i szaliki Śląska Wrocław.

  Po meczu w toalecie w strefie VIP został pobity prezes wrocławskiego Śląska, Piotr Waś-niewski. Dwaj napastnicy zostali już zatrzymani.

  3 lata więzienia grożą zatrzymanym uczestnikom meczowej zadymyRównież poza stadionem było bardzo gorąco. Grupa chuliganów z Wrocławia atakowała przechodniów i demolowała samochody w Lubinie. Grupa kiboli próbowała wejść na stadion bez biletów. Jak się dowiedzieliśmy, zarząd spółki telekomunikacyjnej Dialog zwrócił się do Zagłębia Lubin z żądaniem wyjaśnień.

  Dialog - przypomnijmy - jest sponsorem nazwy lubińskiego stadionu.

  - Prezes naszego klubu rozmawiał z władzami Dialogu - przyznaje rzecznik Zagłębia Lubin Wacław Wachnik. - To przykre zdarzenie. Wyciągniemy wnioski. Więcej do czegoś podobnego nie dojdzie.

  Jak mówi rzecznik, sprawcy pobicia prezesa Śląska Wrocław - niezależnie od kar, jakie grożą im za przestępstwo - zostali już ukarani przez władze klubu. Zgodnie z prawem, każdy klub piłkarski może ukarać sprawców zadym na stadionach maksymalnie dwuletnim zakazem wstępu. Taka kara - i dodatkowo po 1000 złotych grzywny - nałożona została na sprawców pobicia.  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama