Głogów: Schronisko dla psów będzie gotowe w maju

  Głogów: Schronisko dla psów będzie gotowe w maju

  Grażyna Szyszka

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Dobiega końca budowa ochronki dla bezdomnych zwierząt w podgłogowskim Wróblinie. Schronienie ma w nim znaleźć nawet 150 bezpańskich psów i ok. 50 kotów, a nawet ptaki. Obiekt znajduje się 11 km od Głogowa, na terenie należącym do Huty Miedzi Głogów.
  - Przygotowaliśmy dwa budynki z wybiegami i specjalną wiatę dla psów, pomieszczenie z wybiegiem otoczonym siatką dla kotów, a także wydzieliliśmy część dla ptaków - mówi Marcin Ratajczak, współwłaściciel głogowskiej firmy Dompol, która buduje schronisko. - Są także gotowe lokale dla weterynarza i dla obsługi. Plac został odwodniony, wyrównany i wylany asfaltem. Tak, aby nie tworzyło się błoto.

  Na budowie, która według planów powinna zakończyć się jeszcze w kwietniu, pracuje codziennie nawet po 50 osób. Aby zdążyć z przekazaniem schroniska w maju, firma, która wygrała przetarg na budowę, zatrudnia podwykonawców. - Gdyby nie ciężka zima, to na pewno zdążylibyśmy na czas - dodaje Marcin Ratajczak.

  Schronisko buduje miasto Głogów ze swoich środków (1,25 mln zł). Nie wiadomo jeszcze, kto poprowadzi placówkę.

  Ratusz rozważa oddanie jej w dzierżawę albo utworzenie spółki miejskiej, która przejmie obiekt.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama