Gmina Świdnica - Są pieniądze na regulację niebezpiecznego...

  Gmina Świdnica - Są pieniądze na regulację niebezpiecznego potoku

  MM

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Zgodnie z zapewnieniami wójta gminy Świdnica całość otrzymanej promesy na usuwanie ubiegłorocznych klęsk żywiołowych zostanie wykorzystana na kolejny etap regulacji potoku Kotarba.
  W ubiegłym roku na usuwanie skutków klęsk żywiołowych przeznaczono z budżetu państwa 365 mln zł. z czego 100 mln zł zostało przeznaczonych na szkody powstałe tylko w 2009 roku.. Pieniądze otrzymały wtedy m.in. województwa dolnośląskie, małopolskie, podkarpackie, śląskie i opolskie. W samej gminie Świdnica straty poniesione w wyniku nawalnych opadów deszczu w 2009 r. wyniosły ponad 14 mln. Dzięki staraniom udało się pozyskać 4,23 mln zl z przeznaczeniem na odbudowę zniszczonej infrastruktury.
  W roku bieżącym całość otrzymanej kwoty zostanie przeznaczona na kolejny etap regulacji potoku Kotarba. Na ten cel władze gminy przeznaczą 1,14 mln zł. w tym 800 tys. z budżetu państwa. Prace obejmujące m.in. na pogłębieniu rowu i odbudowie skarp, ubezpieczeniem brzegów, wykonaniem przepustów, naprawą nawierzchni dróg na odcinku ponad 630 m. trwać będą do końca września 2010 r.

  To drugi etap regulacji potoku Kotarba. W 2009 r. na realizację pierwszego etapu, który obejmował umocnienia rowu na odcinku 828 m. władze gminy wydały ponad 735 tys. zł w tym 548,9 tys.zł z dotacji MSWiA.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama