Sport

    Kiepska postawa żużlowców Betardu w Eliminacjach Grand Prix...

    Kiepska postawa żużlowców Betardu w Eliminacjach Grand Prix 2011

    Paweł Pluta

    Gazeta Wrocławska

    Gazeta Wrocławska

    W czwartek w Tarnowie rozegrano Finał Krajowych Eliminacji do cyklu Grand Prix 2011. Awans do eliminacji kontynentalnych wywalczyło sześciu pierwszych żużlowców.
    Trzech kolejnych zawodników, którzy także awansują do eliminacji kontynentalnych, wyłoni zaległy finał Złotego Kasku 2009, który zostanie rozegrany dziś (godz. 19) w Zielonej Górze.

    Niestety, w Tarnowie nie powiodło się dwóm jeźdźcom wrocławskiego Betardu. Maciej Janowski zajął dopiero 13. miejsce, a Daniel Jeleniewski 15. Poobijany po upadku w ostatnim meczu ze Stalą Jeleń zaliczył także kontakt z nawierzchnią toru w Tarnowie, kiedy szarżując w trzecim biegu, próbował wyprzedzić Dawida Stachyrę i upadł. Na szczęście obyło się bez groźnych konsekwencji.

    Przypomnijmy, że droga do finału Grand Prix Challenge, który zostanie rozegrany w duńskim Vojens 21 sierpnia, wiedzie przez pięć turniejów eliminacyjnych: Fjelsted, Terenzano, Miszkolc, Bałakowo, Gorican - wszystkie odbędą się 12 czerwca - oraz trzy półfinały: Ostrów Wielkopolski, Togliatti, Lonigo - wszystkie 3 lipca.

    Finał Krajowych Eliminacji do Grand Prix 2011. Tarnów 29.04.2010

    Awans do eliminacji kontynentalnych uzyskało sześciu najlepszych żużlowców:
    1. Sebastian Ułamek (Tauron Azoty Tarnów) 13 (2,3,3,2,3),
    2. Janusz Kołodziej (Unia Leszno) 13 (2,3,3,3,2),
    3. Grzegorz Zengota (Falubaz Zielona Góra) 10 (3,3,0,1,3),
    4. Krzysztof Buczkowski (GTŻ Grudziądz) 10 (3,2,1,3,1),
    5. Rafał Dobrucki (Falubaz) 10 (1,2,1,3,3),
    6. Grzegorz Walasek (Polonia Bydgoszcz) 10 (2,2,2,1,3),
    7. Tomasz Gapiński (Stal Gorzów) 9+3 (1,3,1,2,2),
    8. Tomasz Jędrzejak (Unia Tarnów) 9+2 (3,1,2,2,1),
    9. Damian Baliński (Unia Leszno) 7 (0,2,3,w,2),
    10. Piotr Protasiewicz (Falubaz) 7 (1,1,2,3,0),
    11. Dawid Stachyra (Wybrzeże Gdańsk) 6 (3,0,3,u,-),
    12. Krzysztof Kasprzak (Tauron Azoty) 5 (0,1,2,0,2),
    13. Maciej Janowski (Betard Wrocław) 3 (2,1,0,0,u),
    14. Szymon Kiełbasa (Tauron Azoty) 3 (1,0,0,1,1),
    15. Daniel Jeleniewski (Betard Wrocław) 3 (w,0,1,1,1),
    16. Robert Miśkowiak (PSŻ Poznań) 2 (0,0,0,2,0).

    Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

    Czytaj także

      Komentarze

      Dodajesz komentarz jako: Gość

      Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

      Liczba znaków do wpisania:

      zaloguj się

      Sport z kraju i ze świata

      Zobacz więcej na Sportowy24.pl

      Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
      Eliminacje Ligi Mistrzów
      Eliminacje Ligi Europy
      1 Legia Warszawa Live 37 44 21 10 6 70-31
      2 Jagiellonia Białystok Live 37 42 21 8 8 64-39
      3 Lech Poznań Live 37 42 20 9 8 62-29
      4 Lechia Gdańsk Live 37 42 20 8 9 57-37
      5 Korona Kielce Live 37 28 14 5 18 47-65
      6 Wisła Kraków Live 37 26 14 6 17 54-57
      7 Pogoń Szczecin Live 37 25 11 13 13 51-54
      8 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 37 25 13 7 17 35-55
      Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
      Spadek do 1. ligi
      1 Zagłębie Lubin Live 37 34 14 11 12 51-45
      2 Piast Gliwice Live 37 31 12 10 15 45-54
      3 Śląsk Wrocław Live 37 29 12 10 15 49-52
      4 Wisła Płock Live 37 28 12 11 14 49-57
      5 Arka Gdynia Live 37 24 10 9 18 44-60
      6 Cracovia Live 37 24 8 15 14 45-52
      7 Górnik Łęczna Live 37 22 9 10 18 47-63
      8 Ruch Chorzów Live 37 19 10 8 19 42-62
      Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
      Awans do grupy mistrzowskiej
      Miejsce w grupie spadkowej
      Ruch Chorzów został ukarany odjęciem czterech punktów za zaległości finansowe
      1 Legia Warszawa Live 37 73 21 10 6 70-31
      2 Jagiellonia Białystok Live 37 71 21 8 8 64-39
      3 Lech Poznań Live 37 69 20 9 8 62-29
      4 Lechia Gdańsk Live 37 68 20 8 9 57-37
      5 Zagłębie Lubin Live 37 53 14 11 12 51-45
      6 Wisła Kraków Live 37 48 14 6 17 54-57
      7 Korona Kielce Live 37 47 14 5 18 47-65
      8 Wisła Płock Live 37 47 12 11 14 49-57
      9 Pogoń Szczecin Live 37 46 11 13 13 51-54
      10 Śląsk Wrocław Live 37 46 12 10 15 49-52
      11 Piast Gliwice Live 37 46 12 10 15 45-54
      12 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 37 46 13 7 17 35-55
      13 Cracovia Live 37 39 8 15 14 45-52
      14 Arka Gdynia Live 37 39 10 9 18 44-60
      15 Ruch Chorzów Live 37 38 10 8 19 42-62
      16 Górnik Łęczna Live 37 37 9 10 18 47-63

      Gry On Line - Zagraj Reklama

      Zapowiedzi meczów - gdzie oglądać