Radków: Powstaną Góry Stołowe w miniaturze

  Radków: Powstaną Góry Stołowe w miniaturze

  Natalia Wellmann

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Nowoczesne centrum rekreacyjno-wypoczynkowe powstanie w Radkowie. Takiej atrakcji nie ma jeszcze w powiecie kłodzkim.
  Centrum ma zostać zbudowane na miejscu obecnego ośrodka sportu i rekreacji. Na dziesięciu hektarach gruntu znajdzie się miejsce na zaplecze sportowe, muzyczne i park rozrywki dla najmłodszych.

  - Chcemy zmodernizować odkryty basen, a także wybudować zespół boisk sportowych, w tym korty tenisowe - zapowiada burmistrz Jan Bednarczyk. - Powstaną też amfiteatr i pole campingowe.

  Dużą atrakcją będą również z pewnością Góry Stołowe w pigułce, czyli zminiaturyzowane skały ze Szczelińcem, znanym wszystkim turystom. Do tego alejki, oczko wodne i mnóstwo zieleni.
  Atrakcje turystyczne w miniaturze to nowość nie tylko w powiecie kłodzkim, ale całym regionie wałbrzyskim.


  Kilka lat temu podobny pomysł mieli urzędnicy kłodzkiego starostwa powiatowego.
  Park miniatur ze wszystkimi atrakcjami ziemi kłodzkiej miał powstać w Boguszynie koło Kłodzka.

  Niestety, przedsięwzięcia nie udało się zrealizować. Burmistrz Bednarczyk twierdzi jednak, że plany Radkowa mają poważną szansę na powodzenie.

  W Radkowie powstanie nowoczesne centrum wypoczynkoweProjekt szacowany jest na prawie 10 mln zł, ale gmina liczy na dotacje unijne. - Teraz pracujemy nad dokumentacją techniczną - tłumaczy. - W przyszłym roku wystąpimy o pozwolenie na budowę i wszelkie inne pozwolenia. Nie obejdzie się również bez formalności związanych z oddziaływaniem inwestycji na środowisko, bowiem znajdujemy się w otulinie Parku Narodowego Gór Stołowych, który też rządzi się swoimi prawami.

  Bednarczyk przewiduje, że nowoczesne centrum może być gotowe już w 2012 roku.

  Radków przygotowuje się też do kolejnego programu unijnego. Tym razem wspólnie z Nową Rudą i czeskim Broumovem. Program nazywa się "Widoki bez granic" i planuje budowę wieży widokowej na Górze Wszystkich Świętych, wieżę rycerską w Broumovie, a także przebudowę szlaku prowadzącego na Szczeliniec Wielki.

  Na Dolnym Śląsku działa park miniatur w Kowarach. Tam można oglądać zmniejszone wersje znanych budynków. Jest tam między innymi Zamek Książ z Wałbrzycha.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama