Głogów: Czy dojdzie do ewakuacji pacjentów?

  Głogów: Czy dojdzie do ewakuacji pacjentów?

  Danuta Bartkowiak

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Konflikt między dyrekcją Zespołu Opieki Zdrowotnej w Głogowie a lekarzami Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii sprawił, że we wtorek padło polecenie ewakuacji ciężko chorych pacjentów do innych placówek.
  O krytycznej sytuacji lekarze powiadomili już prokuraturę, konsultanta wojewódzkiego ds. anestezjologii oraz Starostwo Powiatowe w Głogowie, właściciela szpitala.

  - Nie mogę wykonać tego polecenia, bo po pierwsze, na transport do innych szpitali nie zgadzają się sami pacjenci, a po drugie - organizacją ewakuacji powinna zająć się także dyrekcja - powiedziała nam Wiesława Dec, lekarka pełniąca obowiązki ordynatora OAiIT.
  I to właśnie o szefową oddziału od kilku tygodni toczy się bój lekarzy z dyrekcją. Wiesława Dec otrzymała wypowiedzenie z pracy za rzekome samowolne opuszczenie stanowiska pracy oraz wysłanie do Narodowego Funduszu Zdrowia pisma bez wiedzy dyrektora szpitala. Sprawa trafiła do sądu pracy, a część lekarzy, na znak protestu, nie podpisała umów kontraktowych. Przez to grafik dyżurów mogli obsadzić tylko anestezjolodzy etatowi. Tyle tylko, że i oni , na znak solidarności, zaczęli składać wypowiedzenia z pracy.

  - Sytuacja jest krytyczna - przyznaje Marek Woźniak, dyrektor ds. medycznych ZOZ Głogów. Ale podkreśla, że wycofanie wypowiedzenia Wiesławie Dec wciąż nie wchodzi w rachubę.
  Wskutek konfliktu głogowska placówka traci nie tylko dobre imię, ale i pieniądze. Np. od miesiąca nie wykonuje się tu planowych zabiegów.

  - Mamy stan ostrego dyżuru, ale nie zostawimy nikogo bez pomocy - deklaruje Marek Woźniak, pomimo że wczoraj w szpitalu został tylko jeden anestezjolog

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   i to są prawa pacjenta

   pacjent (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 5

   nie podpisali umów; trzeba, zacząć szukać lekarzy za wschodnią granicą... taka kolej rzeczy... lekarzom w głowach się poprzewracało...

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama