Gorące derby Dolnego Śląska. Prezes WKS-u pobity na stadionie (ZDJĘCIA)

Michał Sałkowski
Piotr Krzyżanowski
W derbach Dolnego Śląska Zagłębie Lubin zremisowało ze Śląskiem Wrocław 1:1. Po meczu, na stadionie, w strefie VIP, przez nieznanych sprawców został pobity prezes Śląska, Piotr Waśniewski

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, do zajścia doszło zaraz po zakończeniu meczu.

Relacja z meczu

Pierwsza naprawdę groźna akcja. 20 minuta. Micanski wypuszcza na wolne pole Kędziorę, w ostatniej chwili ubiega go Kelemen.

32 minuta. Aktywny tego dnia Piotr Ćwielong wypuszcza lewą stroną Tomasza Szewczuka. Napastnik Śląska nie trafia z ostrego kąta. W odpowiedzi doskonała sytuacja Zagłębia. Kędziora zagrał na nosie obrońcom Śląska, przełożył piłkę na lewą nogę, piłka o sentymenty minęła spojenie słupka z poprzeczką.

Druga połowa i Zagłębie nie spuszcza z tonu. Trzy minuty po rozpoczęciu odsłony w najlepszej okazji do trafienia był Wojciech Kędziora. Huknął w poprzeczkę.

73 minuta. Adrian Błąd, wychowanek Zagłębia, pada w polu karnym po interwencji Kelemena. Sędzia... najpierw wskazał na wapno, a po konsultacji z liniowym, wyciągnął żółtą kartkę dla młodziana za symulację. Pięć minut później niezawodny Micanski zapakował z bliska piłkę do siatki po asyście Traore. Czerwona kartka dla Błąda.

I kiedy wydawało się, że już jest po wszystkim... Najpierw uderzał Antoni Łukasiewicz. Po chwili piłka trafiła do Sebastiana Mili, który atomowym uderzeniem nie dał szans bramkarzowi Zagłębia. W doliczonym czasie do siatki trafił jeszcze Wołczek, ale sędzia nakazał powtórzyć rzut wolny. I to był koniec.

Zagłębie Lubin - Śląsk Wrocław 1:1 (0:0)
Bramka: Micanski 78 - Mila 89
Sędziowa: Mirosław Górecki (Katowice)
Widzów: 10000
Zagłębie: Isailović - G. Bartczak, Stasiak, Reina, Costa - Hanzel (83. Dinis), M. Bartczak, EkwuemeI - Micanski, Kędziora (71. BłądII), Traoré (88. Rymaniak).
Śląsk: Kelemen - SochaI, Celeban (27. Łukasiewicz), Pawelec, WołczekI - Madej (61. Sotirović), Sztylka, Dudek, MilaI, Ćwielong - Szewczuk (90. Ulatowski).

Ekstraklasa
26. kolejkA: Korona - Legia 0:1 (0:0), Cracovia - Odra 1:0 (1:0) Polonia Warszawa - GKS Bełchatów 0:0, Piast - Wisła 1:4 (1:1). Dziś grają: Ruch - Polonia Bytom (16.30), Lech - Lechia (18.45), Jagiellonia - Arka (18.45).

1. Wisła Kraków 26 57 43-17
2. Legia Warszawa 26 51 34-15
3. Lech Poznań 25 50 39-18
4. Ruch Chorzów 25 47 36-23
5. GKS Bełchatów 26 41 29-22
6. Lechia Gdańsk 25 34 26-26
7. Zagłębie Lubin 26 31 25-31
8. Polonia Bytom 25 30 25-25