Wałbrzych: Pięć wspólnot mieszkaniowych dostanie 95 tys. zł

  Wałbrzych: Pięć wspólnot mieszkaniowych dostanie 95 tys. zł

  SIYA

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Zakończyła się pierwsza edycja programu "Ładny Dom" w Wałbrzychu.
  15 wspólnot mieszkaniowych dostało w sumie 95 tys. zł na remonty kamienic. - Podstawą przyznania nagród są szczególne osiągnięcia remontowe lub modernizacyjne, dzięki którym budynki lepiej się prezentują - wyjaśnia Ewa Frąckowiak z Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu.

  Konkurs "Ładny Dom" to odpowiedź na odrzucone wcześniej przez Regionalną Izbę Obrachunkową uchwały dotyczące wspierania wspólnot mieszkaniowych. RIO uznała, że miasto nie może tego robić, bo nie ma prawa wspierać finansowo podmiotów prywatnych, a za takie zostały uznane wspólnoty.

  Urzędnicy szukali rozwiązania z tej sytuacji, by móc jednak jakimś sposobem pomagać w remontach kamienic. Tłumaczyli, że dzięki temu pięknieje miasto. - A wsparcie od urzędu to motywacja dla tych, którzy chcą remontować - przyznaje Joanna Matuszek, która mieszka w centrum Wałbrzycha.
  W mieście wymyślono więc konkurs skierowany do właścicieli, współwłaścicieli albo wspólnot mieszkaniowych, którzy mają budynki niewpisane do rejestru zabytków. Są to jednak nieruchomości, które wyróżniają się pod względem położenia, elementów i detali architektonicznych czy między innymi historii użytkowania. I przez to są cenne dla Wałbrzycha. W efekcie w pierwszej kolejności największym wsparciem finansowym zostaną nagrodzone budynki przy ul. Mickiewicza 57, Moniuszki 16, 11 Listopada 1-3, pl. Tuwima 4, Moniuszki 18.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama