Testy gimnazjalne - języki obce (ZOBACZ PYTANIA)

  Testy gimnazjalne - języki obce (ZOBACZ PYTANIA)

  Małgorzata Kaczmar

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Egzamin gimnazjalny 2010 w Publicznym Gimnazjum nr 9 Zespołu Szkół Integracyjnych w Wałbrzychu
  1/15
  przejdź do galerii

  Egzamin gimnazjalny 2010 w Publicznym Gimnazjum nr 9 Zespołu Szkół Integracyjnych w Wałbrzychu ©Dariusz Gdesz

  Gimnazjaliści musieli przeczytać trzy teksty, a potem odpowiedzieć na pytania z nimi związane. Pojawił się m.in. fragment "Krzyżaków" Henryka Sienkiewicza oraz biblijna przypowieść o królu Salomonie. Potem mieli za zadanie napisać rozprawkę. Temat zdziwił wszystkich: "Jak wybór szkoły średniej wpływa na życie młodego człowieka".

  - Test był dość łatwy. No i z rozprawką też jakoś sobie poradziłam - opowiada Dorota Ziobrowska z klasy III j o profilu biologiczno-chemicznym w Gimnazjum nr 13 przy ul.
  Reja. Dyrektor Gimnazjum nr 25 przy ul. Orzechowej, Elżbieta Chrobak, opowiada, że uczniowie w jej szkole do swojego pierwszego poważnego egzaminu w życiu podeszli spokojnie. - Po części humanistycznej nastroje są zazwyczaj dobre. Gimnazjaliści dużo bardziej stresują się częścią matematyczno-przyrodniczą, bo wymaga skupienia i uwagi - tłumaczy pani dyrektor.

  Matematyczka z Gimnazjum nr 7 przy ul. Kolistej, Elżbieta Rusiniak, wyjaśnia, że ten test jest dla gimnazjalistów bardziej skomplikowany. - Obejmuje przecież różne przedmioty. Oprócz matematyki, także biologię, chemię czy fizykę - mówi. Tę część pisali w środę. Dzisiaj (czwartek) przyszedł czas na języki obce, ale liczba punktów, które zdobędą na tym egzaminie, nie zaważy na wynikach rekrutacji.

  W sumie za dwa testy - humanistyczny i matematyczno-przyrodniczy można zdobyć 50 punktów. Maksymalnie 40 punktów dostaje się później za oceny na świadectwie, 10 - za pozostałe osiągnięcia, czyli udział w konkursach i olimpiadach. Na liczbę punktów w ostatecznym procesie rekrutacji ma także wpływ ocena z zachowania.
  Gimnazjaliści dużo bardziej stresują się częścią matematyczno-przyrodniczą, bo wymaga skupienia i uwagi

  Gimnazjaliści z Wrocławia od poniedziałku już mogą wybierać szkoły średnie, logując się do elektronicznego systemu wydziału edukacji w urzędzie miejskim. Mogą wybrać za pośrednictwem internetu trzy szkoły średnie. Po egzaminach będą mieli cztery dni (25-28 czerwca) na dostarczenie wydrukowanego podania wraz z dokumentami do wybranej szkoły albo zmianę szkoły - gdy okaże się, że egzamin wypadł lepiej lub gorzej niż się spodziewali. Wyniki trwających właśnie egzaminów będą ogłoszone 7 czerwca.

  Jak należało prawidłowo odpowiedzieć na polecenia i rozwiązać zadania - czytaj w piątkowej "Polsce-Gazecie Wrocławskiej".

  JĘZYK ANGIESLKI - TESTY

  JĘZYK ANGIESLKI - TRANSKRYPCJA

  JĘZYK FRANCUSKI - TESTY

  JĘZYK FRANCUSKI - TRANSKRYPCJA

  JĘZYK NIEMIECKI - TRANSKRYPCJA

  JĘZYK NIEMIECKI - TESTY

  JĘZYK ROSYJSKI - TRANSKRYPCJA

  JĘZYK ROSYJSKI - TESTY

  JĘZYK ANGIELSKI - TRANSKRYPCJA

  JĘZYK ANGIELSKI - TESTY

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama