Legnica: Prokuratura nie zajmie sie mobbingiem w MOPS

  Legnica: Prokuratura nie zajmie sie mobbingiem w MOPS

  Tomasz Woźniak

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Prokuratura Rejonowa w Legnicy odmówiła wszczęcia śledztwa w sprawie mobbingu w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej.
  Legnica. Nie będzie dochodzenia w sprawie sygnalizowanych przez pracowników legnickiego MOPS-u przypadków uporczywego i złośliwego naruszania praw osób tam zatrudnianych przez kadrę kierowniczą. Prokuratura, która wszczęła postępowanie sprawdzające po naszych artykułach w Polsce * Gazecie Wrocławskiej, po zbadaniu dokumentów, odmówiła wszczęcia śledztwa. - Nie dopatrzono się w tej sprawie znamion czynu zabronionego - tłumaczy Joanna Sławińska-Dylewicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Legnicy.


  Sprawę wywołała grudniowa kontrola komisji rewizyjnej, która miała sprawdzić organizację pracy w legnickim MOPS-ie. Powodem była niedawna reorganizacja i zastąpienie 12 dyrektorów-menedżerów tej placówki funkcjami kierowniczymi. Zamiast zwykłej kontroli dokumentów i rozmowy z pracownikami radni przyszli na kontrolę z druczkami anonimowej ankiety o stosunkach personalnych w MOPS-ie. Połowa pracowników wypełniła formularz, a większość krytykował m.in. nierówne płace za tą samą pracę, utrudnianie dostępu do bezpłatnych szkoleń i awansu pracowniczego i zachowanie niektórych przełożonych.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama