Lubin dostał kredyt na obwodnicę miasta

  Lubin dostał kredyt na obwodnicę miasta

  Agata Grzelińska

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Lubiński urząd miejski podpisał wczoraj umowę z wrocławskim oddziałem Banku PKO SA, który udzielił miastu 40 mln zł kredytu na budowę obwodnicy południowej.
  - Trzy banki złożyły nam ofertę, co świadczy o dobrej kondycji finansowej Lubina - mówi Robert Raczyński, prezydent miasta. - Mamy możliwości kredytowe na 50 mln zł.

  Inne banki, które były gotowe pożyczyć Lubinowi pieniądze, to PKO BP i Bank Polskiej Spółdzielczości.
  Prezydent dodał, że firma Budimex, wykonawca inwestycji, jest gotowa wykonać pierwszy etap budowy nie w dwa lata, jak zaplanowano, a w rok.

  - W tym roku rada miejska wyraziła zgodę na zakres prac wartych 29 mln zł, dlatego jeszcze w maju wystąpię do rady z prośbą o poszerzenie zakresu robót - zapowiada Raczyński. - Prawdopodobnie w tym roku zostaną wybudowane wiadukty i najbardziej skomplikowane elementy obwodnicy.

  Budowa 3,5-kilometrowej obwodnicy południowej Lubina, która połączy osiedla Ustronie IV i Przylesie, już się rozpoczęła. - Nie robię cyrku z wbijaniem pierwszej łopaty w ziemię, jak to czynią inne samorządy. Robi się szum, a potem nic się tam nie dzieje - mówi Raczyński. - U nas przeciwnie, prace cały czas trwają.

  Inwestycja będzie kosztowała 68,5 mln zł.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama