Jelenia Góra: Zadbajmy razem o porządek

  Jelenia Góra: Zadbajmy razem o porządek

  Katarzyna Wilk

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Daria Rojek z ulicy Lwóweckiej w Jeleniej Górze ma dość śmieci za oknami. Plac znajdujący się tuż obok budynku od dawna straszy swoim wyglądem.
  - Kiedy w końcu zrobią tu porządek? - pyta zbulwersowana. Kobieta martwi się o swoje kilkuletnie dzieci za każdym razem, gdy wychodzi na spacer. Podobnie jak Monika Mikołajczyk, mama 2-letniego Nicolasa, która nie spuszcza chłopca z oczu. - To jest po prostu skandal - podkreśla Monika Mikołajczyk.

  Takich brudnych miejsc w Jeleniej Górze jest o wiele więcej. Dlatego chcemy wspólnie z miejskimi strażnikami i mieszkańcami uczynić miasto czystszym. Byśmy nie musieli się wstydzić przed turystami.

  Wiceprezydent Jeleniej Góry zapewnia, że powstaje lista miejsc, które wymagają uprzątnięciaJak wyjaśnia Rafał Koko z jeleniogórskiej Straży Miejskiej, plac przy ul. Lwóweckiej jest własnością prywatną. Należy do Iwony Z., która wyjechała z kraju. Kobieta powinna zadbać o ogrodzenie i zabezpieczenie terenu. O konieczności znalezienia właścicielki strażnicy powiadomili Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu.

  - Jeśli będzie np. kontrolowana przez policję drogową, to zostanie zatrzymana do prowadzonego przez nas postępowania - tłumaczy Rafał Koko.

  Co w takich skomplikowanych sytuacjach może uczynić miasto? Jerzy Lenard, wiceprezydent Jeleniej Góry, tłumaczy, że powstaje lista miejsc, które wymagają uprzątnięcia. Wyłoniona w przetargu firma gruntownie wysprząta konkretne tereny.

  W tym roku jeleniogórscy strażnicy interweniowali ponad 1800 razy w sprawach porządkowych. Mandatami ukarali 17 osób, a 46 spraw skierowali do sądu grodzkiego.

  Natomiast ci, którzy dbają o porządek, dostaną specjalne dyplomy uznania od prezydenta Jeleniej Góry Marka Obrębalskiego.

  - Chcemy też docenić starania administracji i mieszkańców, którzy mogą być wzorem do naśladowania dla innych - mówi Jacek Winiarski, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Jeleniej Górze.


  Nasza akcja
  Czas zacząć wielkie, wiosenne sprzątanie miasta. Będziemy tropić miejsca, które trzeba oczyścić!
  Będziemy pokazywać zaśmiecone place, skwery i ulice Jeleniej Góry. Chcemy też, aby do wiosennej akcji włączyli się nasi Czytelnicy, mieszkańcy miasta. Przysyłajcie do nas, na adres mejlowy a.gierak@gazeta.wroc.pl, zdjęcia takich brudnych miejsc z informacją, gdzie dokładnie się one znajdują.

  Będziemy je publikować na naszym jeleniogórskim serwisie.
  Prezentować będziemy Państwa zdjęcia również co tydzień w piątkowym wydaniu gazety.

  Bardzo zależy nam na tym, aby Jelenia Góra była czystym, zadbanym miastem. Abyśmy nie musieli się wstydzić przed turystami odwiedzającymi stolicę Karkonoszy.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama