W maju będzie tłoczno w Karkonoszach

  W maju będzie tłoczno w Karkonoszach

  Rafał Święcki

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Zapowiada się, że majowy weekend w Karkonoszach będzie bardzo tłoczny. Jeśli ktoś nie pomyślał wcześniej o rezerwacji noclegu w górach, trudno mu będzie znaleźć wolne miejsce. Nie ma już ich w schroniskach.
  Największe z nich, Strzecha Akademicka w Karpaczu, ma pełne obłożenie - sprzedała 150 miejsc. Rezerwacje robiono już w lutym. W Śląskim Domu, przy drodze na Śnieżkę, zostały tylko pojedyncze noclegi (20-30 zł za osobę). Pięknie położona Samotnia jest w całości zarezerwowana.

  W niżej położonym, w centrum Karpacza, hotelu Sandra--spa też wyprzedano całą ofertę. Zajętych będzie 250 pokojów. Pojedyncze miejsca mogą się zwolnić, gdy ktoś odwoła rezerwację. - Proszę się dowiadywać - słyszymy w recepcji. Za czterodniowy pakiet noclegów w najnowszym hotelu Karpacza zapłacimy 795 zł.

  Wolne miejsca ma jeszcze hotel Malachit w Świeradowie- -Zdroju. Trzydniowy pobyt z wyżywieniem i wycieczką kosztuje 390 zł od osoby.

  Pałac Wojanów na majowy weekend przygotował specjalną ofertę. Podczas wojanowskiego pikniku, który odbędzie się w niedzielę, zaplanowano wycieczki rowerowe z przewodnikiem Doliną Pałaców i Ogrodów, rodzinne zawody rowerowe i pokazy tańca. W pikniku mogą uczestniczyć nie tylko goście pałacu. Obowiązują promocyjne ceny. Za nocleg dla dwóch osób ze śniadaniem zapłacimy 300 zł. - Mamy wolne miejsca - mówi Katarzyna Gizicka, zastępca dyrektora pałacu Wojanów.

  Zazwyczaj odwiedzają nas ci sami klienci. Najpierw przyjeżdżają zimą, potem w maju i na wakacjeW powiecie kłodzkim niektóre pensjonaty i hotele rezerwacje na długi majowy weekend przyjmowały już w czasie ferii zimowych. - Zazwyczaj odwiedzają nas ci sami klienci. Najpierw przyjeżdżają zimą, potem w maju i na wakacje - mówi Ewa Kamyczek, szefowa stowarzyszenia "Zieleniec". I dodaje, że ich baza noclegowa jest już zarezerwowana w 80 procentach. Ceny: od 30 do 50 zł za dobę. Chyba że ktoś decyduje się na pobyt w luksusowym apartamencie, za który trzeba zapłacić od 200 do 700 zł. Cena obejmuje dwa lub trzy dni pobytu, pełne wyżywienie, wellness i spa.

  Podobnie jest w innych turystycznych miejscowościach Kotliny Kłodzkiej. W Stroniu Śląskim, które dysponuje 2,5 tys. miejsc noclegowych w hotelach, pensjonatach i gospodarstwach agroturystycznych, większość miejsc jest już zarezerwowana. Dlatego z decyzją o wypoczynku trzeba się pospieszyć. Ceny noclegów też są bardzo zróżnicowane i uzależnione od standardu obiektów. Za nocleg możemy zapłacić od 30 do nawet 300 zł, przy czym niektóre ceny obejmują pobyt kilkudniowy.

  W Lądku-Zdroju sporą część gości stanowić będą kuracjusze, którzy majowy wypoczynek łączą z leczniczymi zabiegami. W zabytkowym Zakładzie Przyrodoleczniczym "Zdrój Wojciech" za trzy dni pobytu zapłacimy 689 zł. Cena, oprócz noclegu w komfortowych warunkach i wyżywienia, obejmuje: zabiegi lecznicze i kąpiele w zabytkowym basenie termalnym, przejazd bryczką po uzdrowisku, spacer z przewodnikiem, a także ognisko.

  Współpraca: WEN

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama