Wrocław: Spór o grunt rodziny Krzywdów znów wrócił do...

  Wrocław: Spór o grunt rodziny Krzywdów znów wrócił do wojewody

  Marcin Rybak

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Komplikuje się spór wrocławskiego magistratu z rodziną Krzywdów. Dotyczy on gruntu potrzebnego pod budowę linii tramwajowej, parkingu i drogi przy stadionie na Maślicach.
  Krzywdowie nie chcą sprzedać ziemi (ponad 1 ha) za 3,5 mln zł oferowane przez miasto - żądają 7,5 mln zł. Zablokowali też postępowanie wywłaszczeniowe, które utknęło w sądzie administracyjnym. Nie widać szans na szybki jego finał.

  Ratusz próbował innej drogi. Chciał skorzystać ze znowelizowanej ustawy o Euro. Wystarczyłaby decyzja lokalizacyjna wojewody, że teren Krzywdów jest potrzebny na inwestycję na Euro 2012, i grunt automatycznie stałby się własnością gminy.

  Ale wojewoda się nie zgodził. Uznał, że taka decyzja byłaby bezprawna. Jednak kilka dni temu minister infrastruktury uchylił decyzję wojewody odrzucającą wniosek miasta w tej sprawie i nakazał wojewodzie dolnośląskiemu ponowne zbadanie problemu.

  Nie oznacza to jednak szybkiego przejęcia spornego gruntu przez magistrat. Minister nakazał wojewodzie "wnikliwe" zbadanie sprawy, a każda ze stron musi dostać szanse na wypowiedzenie się na ten temat.

  Czyli postępowanie może jeszcze potrwać długo. A czasu jest niewiele. Jeszcze rok temu, gdy zaczynał się spór o wywłaszczenie Krzywdów, urzędnicy mówili, że grunt jest potrzebny do końca 2009 r., by zdążyć z budową na Euro.

  Na razie realizowany jest projekt zastępczy, omijający działkę Krzywdów. Oznacza on jednak rezygnację z części zaplanowanych inwestycji.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama