Wrocław: PO nie dogada się z Dutkiewiczem?

  Wrocław: PO nie dogada się z Dutkiewiczem?

  Magdalena Kozioł

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Platforma Obywatelska nie łudzi się już, że przed wyborami dogada się z prezydentem.
  Platforma Obywatelska nie poprze w jesiennych wyborach samorządowych Rafała Dutkiewicza i wystawi swojego kandydata? Tak wynika z czwartkowych kuluarowych rozmów w ratuszu i wyników głosowania miejskich radnych w sprawie absolutorium dla Dutkiewicza za wykonanie ubiegłorocznego budżetu.

  Głosowanie to jest coroczną oceną pracy włodarza miasta. Wczoraj Platforma wstrzymała się od głosu. Przewodnicząca tego klubu Barbara Zdrojewska stwierdziła, że PO miała sporo zastrzeżeń do budżetu.


  - To było techniczne głosowanie, a nie polityka - bronił po głosowaniu radnych PO Rafał Dutkiewicz. Nie chciał jednak wprost odpowiedzieć na pytanie, czy dogadał się z PO. Decyzję miał ogłosić już kilka dni temu.

  - Po tragedii w Smoleńsku wszystko jest w uśpieniu. Sprawa wyjaśni się do wakacji. Mamy więc jeszcze czas - mówi prezydent.
  Radni i działacze Platformy nie wierzą już jednak, że Dutkiewicz zdecyduje się na start z PO. Radny Leon Susmanek: - Do 17 kwietnia prezydent miał się określić i odpowiedzieć na nasze propozycje. Nie ma żadnej reakcji.

  - To może ja Platformie wyznaczę swój termin. Do 15 maja partia może się zastanowić, czy mnie poprze w wyborach - odpowiada, niby w żartach, Dutkiewicz.

  Nieoficjalnie jednak wiadomo, że PO na 12 kwietnia przygotowywała konferencję, na której miała poinformować opinię publiczną, że wystawi swojego kandydata na prezydenta. Do spotkania nie doszło, bo ten scenariusz przerwała katastrofa pod Smoleńskiem i żałoba narodowa.

  W kuluarach mówi się jednak, że Dutkiewicz napisał list do Grzegorza Schetyny, w którym mówi Platformie "nie", dziękując jednocześnie za propozycję i mając nadzieję, że współpraca z tą partią ";nadal będzie się dobrze układa". Oficjalnie nikt jednak nie chce potwierdzić, że prezydent Wrocławia właśnie tak zdecydował.W kuluarach mówi się jednak, że Dutkiewicz napisał list do Grzegorza Schetyny, w którym mówi Platformie "nie".

  - Chciałbym, żeby doszło do porozumienia, ale wszystko wskazuje na to, że nic z tego nie będzie - wyznaje radny miejski PO Jerzy Skoczylas.

  Platforma nie zamierza też czekać do wakacji na ujawnienie swojego kandydata, który zmierzy się z Dutkiewiczem w wyborach. Kto nim będzie? Ostatnio spekuluje się o senatorze Leonie Kieresie czy pośle Sławomirze Piechocie. Przestało się mówić o europośle Jacku Protasiewiczu.
  Dlaczego? - Bo on nie chce. Musimy znaleźć człowieka, który chętnie wystartuje i będzie odpowiadał naszemu elektoratowi - tłumaczył nam wczoraj w kuluarach ratusza jeden z działaczy PO.

  Coś za coś

  Porozumienie, które Platforma Obywatelska miała zawrzeć z Rafałem Dutkiewiczem, nie zakładało bezinteresownego poparcia prezydenta w jesiennych wyborach. W zamian Platforma oczekiwała od Dutkiewicza deklaracji, że związane z nim stowarzyszenie Dolny Śląsk XXI zrezygnuje z walki o miejsca w sejmiku województwa, zwiększając w ten sposób szanse Platformy.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Brak wiary w PO w wyborcze zwyciestw?

   hubertus (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 5

   Europoseł J.Protasiewicz powinien stanąć do walki o Wrocław,choć wie że przegra. Każdy z platformersów wie to samo, więc robią uniki. Sejmik wpadł w ręce cwanych gości z Karkonoszy i będą swych...rozwiń całość

   Europoseł J.Protasiewicz powinien stanąć do walki o Wrocław,choć wie że przegra. Każdy z platformersów wie to samo, więc robią uniki. Sejmik wpadł w ręce cwanych gości z Karkonoszy i będą swych pozycji bronić do upadłego.Dolny Sląsk XXI to dla nich największy kłopot przyprawiający o ból głowy i bezsenność.Stracą Wrocek a potem ..... padną inne grody. zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Pan Rafał Niech startuje w wyborach na Prezydenta RP

   Prawda (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 5

   może wygra i wyjedzie z Wrocławia

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Kto chce przegrać?

   marek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

   PO, nie szuka w swoich szeregach kandydata na prezydenta, ale ochotnika na przegraną. Kto się tego podejmie, będzie skończony politycznie. Kto będzie tym frajerem?

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama