Straszydła MON-u

  Straszydła MON-u

  Rafał Święcki

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  W Szklarskiej Porębie wojsko opuściło domy. Puste, szpecą miasto - uważają władze kurortu.
  Trzy wojskowe domy wczasowe popadają w ruinę w centrum Szklarskiej Poręby. Armia zrezygnowała z ich prowadzenia 2 lata temu, bo nie potrafiła na nich zarobić.
  Domy wczasowe Wysoki Kamień, Śnieżynka i Słoneczko, choć mogły przyjąć jednorazowo nawet 300 gości, miały zbyt niski standard, by turyści chcieli do nich przyjeżdżać. Zaś wojsko nie zamierzało w nie inwestować.

  Obiekty przejął wrocławski oddział Agencji Mienia Wojskowego, który miał zająć się ich sprzedażą. Ale kupców dotąd nie znaleziono.
  - To obraz niegospodarności i wstyd dla miasta. Turyści pytają, dlaczego tak duże obiekty stoją puste w miejscowości żyjącej z turystyki. Nie bardzo potrafimy im to wyjaśnić - mówi Grażyna Biederman, szefowa informacji turystycznej.

  Grzegorz Sokoliński, przewodniczący rady miejskiej, tłumaczy, że władze gminy mają związane ręce.
  - Podatki za nieruchomości są regulowane, obiektom nie grozi katastrofa. Nie mamy instrumentów, by zmusić właściciela, żeby jakoś zagospodarował domy - wyjaśnia Sokoliński.
  Przedstawiciele Agencji Mienia Wojskowego tłumaczą, że dopiero w kwietniu tego roku nieruchomości przestały być zamkniętymi terenami wojskowymi. Ogłoszono przetarg na wycenę WDW Wysoki Kamień.

  Pod koniec tego roku zostanie ogłoszony przetarg na sprzedaż obiektu.
  - Ośrodki wypoczynkowe WDW Śnieżynka i Słoneczko wymagają jeszcze uregulowania sytuacji prawnej. Konieczne jest wydzielenie z terenu tych nieruchomości potoku, który nie może być sprzedany - tłumaczy Małgorzata Golińska, rzeczniczka prasowa AMW. Obie nieruchomości Agencja będzie próbowała sprzedać w przyszłym roku.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama