Dolnośląskie uzdrowiska chcą się wspólnie promować

  Dolnośląskie uzdrowiska chcą się wspólnie promować

  Katarzyna Wilk

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Dolnośląskie uzdrowiskowe gminy zamierzają się wspólnie reklamować. Kompleksowa kampania promocyjna będzie możliwa dzięki projektowi "Uzdrowiskowy Dolny Śląsk".
  Uczestniczyć w nim będzie 10 gmin: Jelenia Góra, Bystrzyca Kłodzka, Duszniki-Zdrój, Jedlina-Zdrój, Kudowa-Zdrój, Lądek-Zdrój, Niemcza, Polanica-Zdrój, Szczawno-Zdrój i Świeradów-Zdrój. Liderem projektu jest Jelenia Góra. Pieniądze na jego realizację będą pochodziły z Regionalnego Programu Operacyjnego.

  Dofinansowanie z unijnych funduszy to 1,4 mln zł, a koszt całkowity wynosi około dwóch mln zł. Wniosek przeszedł pozytywnie ocenę merytoryczną. Teraz została jeszcze strategiczna. Ale unijna dotacja jest już praktycznie pewna.

  Projekt ma ruszyć w czerwcu. - Jego głównym założeniem jest wspólne promowanie uzdrowiskowych miejscowości na Dolnym Śląsku - zapowiada Jadwiga Osińska, naczelnik Wydziału Funduszy Europejskich w jeleniogórskim Urzędzie Miasta. Chodzi o to, by wypracować rozpoznawalną markę dolnośląskich gmin przyjmujących kuracjuszy w kraju.

  Kampania reklamowa zakłada dwie dwutygodniowe akcje billboardowe w 8 województwach, m.in. w wielkopolskim, mazowieckim, śląskim, mało-polskim, lubuskim, kujawsko-pomorskim. - Stworzymy też portal internetowy z bazą adresową i noclegową, profilem leczniczym poszczególnych uzdrowisk oraz atrakcjami turystycznymi - wymienia naczelnik Osińska.
  Spot reklamowy, billboardy i portal - tak będą się promować nasze uzdrowiska
  Ma też powstać profesjonalny spot reklamowy, który będzie emitowany w stacji telewizyjnej o dużym zasięgu i przewodnik "Uzdrowiskowy Dolny Śląsk", z wytyczoną trasą wycieczkową po dolnośląskich uzdrowiskach i ich największych atrakcjach.

  Zdaniem Jerzego Terleckiego, burmistrza Polanicy-Zdroju, wspólna akcja promocyjna przyniesie większe efekty, niż gdyby gminy robiły to osobno. Jak podkreśla burmistrz, za 200 tys. zł kampanię reklamową można by zorganizować jedynie lokalnie, a za dwa mln zł już w skali całego kraju.
  - Myślę, że dzięki temu jest szansa na większy ruch turystyczny - podkreśla Jerzy Terlecki.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   zeby cos reklamowac,

   jsko (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 18

   to, to cos musi spelniac okreslone standardy. W lutym, moja znajoma byla w sanatorium w Ladku Zdroju. To co opowiadala o warunkach pobytu i wyzywieniu, ktore tam zaoferowano - niewyobrazalne,...rozwiń całość

   to, to cos musi spelniac okreslone standardy. W lutym, moja znajoma byla w sanatorium w Ladku Zdroju. To co opowiadala o warunkach pobytu i wyzywieniu, ktore tam zaoferowano - niewyobrazalne, skandal. Dolnoslaskie sanatoria to wielki skandal. Czym chca przyciagac, przeciez kuriacjusz placi. Byc moze prywatne placowki uzdowiskowe... Ale smrodek niestety sie niesie. zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama