Wrocław: Cmentarz parafialny na Brochowie będzie większy

  Wrocław: Cmentarz parafialny na Brochowie będzie większy

  Magdalena Kozioł

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Cmentarz parafialny będzie większy. O sprzedaży gruntu pod mogiły zdecydują radni
  Dzisiaj radni miejscy zdecydują o powiększeniu cmentarza parafialnego przy ul. Brochowskiej. Wystąpiła o to parafia pw. św. Jerzego Męczennika i Podwyższenia Krzyża Świętego we Wrocławiu.

  Proboszcz ks. Jan Kleszcz mówi, że chodzi o ziemię, która kiedyś była integralną częścią nekropolii, gdzie swój budynek miał grabarz, a później została wydzielona i teren stał się własnością gminy Wrocław. - Rada miejska, która podejmie uchwałę o przyłączeniu tego terenu ponownie do nekropolii, opowie się za normalnością - przekonuje kapłan. - Dzisiaj działka jest niezagospodarowana i niczemu nie służy - dodaje.

  Już dwa lata temu w planie zagospodarowania przestrzennego miasta ustalono, że 645 mkw. gruntu zostanie przeznaczonych właśnie pod cmentarz. Za teren kościół zapłaci tysiąc złotych. Ksiądz nie wyliczył jeszcze, ile grobów zmieści się na dodatkowym gruncie. Urszula Wanat, przewodnicząca komisji budżetu i finansów, tłumaczy: - Sprzedajemy ten teren ze względu na ważny cel społeczny. W taki sam sposób rada powiększyła wcześniej cmentarze parafialne przy ul. Maślickiej i ul. Rędzińskiej. Za trzy działki o pow. 6 tys. mkw. parafia pw. św. Agnieszki we Wrocławiu zapłaciła 3 tys. zł.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama