Hołd dla Republiki

  Hołd dla Republiki

  Justyna Kościelna

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  W piątek w Wytwórni Filmów Fabularnych piosenki kultowej grupy Republika zaśpiewają m.in. Gaba Kulka, Raz Dwa Trzy i Maciej Maleńczuk.
  Gaba Kulka zapowiada, że piosenki Ciechowskiego - "Białą flagę", "Śmierć w bikini" i "Sexy doll" przearanżuje z perkusistą tak, by wydobyć z nich zupełnie nowe sensy. Adam Nowak z Raz Dwa Trzy deklaruje, że z wykonaniami Republiki ścigać się nie będzie. A Maciej Maleńczuk w wywiadzie dla Radia Wrocław podkreśla, że czas odbrązowić legendę polskiego rocka: - Utwory Republiki są ultra serio. Gdybym tak zaśpiewał piosenkę "Przeklinam cię", to byłoby to po prostu nie do strawienia, bo nie można przeklinać kobiet za to, że tańczą nagie!

  Nowe brzmienia po raz trzeci

  W piątek w Wytwórni Filmów Fabularnych zabrzmią nowe wersje największych przebojów Republiki.
  Oprócz wymienionych gwiazd, na scenie staną: industrialna Agressiva 69, łaczące hardcore z metalem Los Pierdols i wrocławianie z All Sounds Allowed. Muzycy znani z tego, że grają dosłownie na wszystkim, podczas imprezy zaprezentują m.in. instrument z rur PCV, a słynne "Telefony" wykonają na...telefonach. Listę wokalistów zamyka beatboxujący Chonabibe Soundsystem oraz finaliści Muzycznej Bitwy, zespół Rayne.

  Jak z nowofalowymi kompozycjami kultowego zespołu poradzą sobie artyści, którzy na co dzień poruszają się w zupełnie innych muzycznych światach, będzie się można się przekonać już od godziny 19.Maciej Maleńczuk w wywiadzie dla Radia Wrocław podkreśla, że czas odbrązowić legendę polskiego rocka

  Koncert organizowany przez Radio Wrocław jest kolejnym z cyklu Nowe Brzmienia. Wcześniej dwie wielkie muzyczne imprezy rozgłośnia dedykowała Janowi Kaczmarkowi i Lechowi Janerce.
  Trzy godziny z Obywatelem G.C.

  Reżyserską opiekę nad koncertem sprawuje Jerzy Tolak, wieloletni menedżer Republiki. To między innymi z jego archiwum pochodzić będą filmy (niektóre nigdy wcześniej nie prezentowane) z Grzegorzem Ciechowskim w roli głównej, pokazywane w przerwach między występami artystów. Impreza potrwa ponad trzy godziny.

  Nowe Brzmienia Republiki, piątek, 23 kwietnia, godz. 19, WFF, ul. Wystawowa 1. Bilety: 80-100 zł. Zaśpiewają m.in.: Gaba Kulka - "Biała flaga", "Śmierć w bikini", "Sexy doll"; Maciej Maleńczuk - "Fanatycy ognia", "Arktyka", "Koniec czasów", "W ogrodzie Luizy", "Przeklinam cię za to..."; Raz Dwa Trzy - "Nie pytaj o Polskę", "Śmierć na pięć", "Raz na milion lat", "Jestem w niebie"; Agressiva 69 - "Poranna wiadomość", "Kombinat", "Na barykadach walka...".


  Tymczasem zapraszamy do zapoznania się z barwną galerią zdjęć Republiki na oficjalnej stronie zespołu oraz do obejrzenia ciekawej interpretacji jednej z piosenek grupy w wykonaniu Szajki CeZika.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama