Wałbrzych: Prezydent miasta nie dostał absolutorium

  Wałbrzych: Prezydent miasta nie dostał absolutorium

  Artur Szałkowski

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Drugi rok z rzędu radni opozycji wykazali wotum nieufności wobec Piotra Kruczkowskiego
  Dzisiaj wałbrzyscy radni głosowali udzielenie absolutorium prezydentowi miasta. Dwunastu radnych było za, siedmiu przeciw i pięciu wstrzymało się od głosu. Tym samym drugi rok z rzędu Piotr Kruczkowski nie uzyskał absolutorium.

  Wotum nieufności radnych opozycji wobec prezydenta, nie będzie jednak skutkowało dla niego żadnymi konsekwencjami. Aby wszcząć procedurę odwołania prezydenta miasta, przeciwko udzieleniu mu absolutorium musiałoby głosować co najmniej 13 radnych. Później radni musieliby podjąć uchwałę dotyczącą referendum wśród mieszkańców. Referendum musiałoby się odbyć nie później niż na dziewięć miesięcy przed wyborami.

  Wśród zarzutów stawianych prezydentowi przez radnych opozycji, pojawiły się między innymi wydatki z miejskiej kasy na zakup... alkoholu. Okazało się, że w 2009 roku z budżetu gminy wydano prawie 19,8 tys. zł na organizację imprez z cateringiem. W tym na zakup alkoholu nieco ponad... 120 zł.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama