Znają kobietę z walizki

  Eliza Głowicka

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Wrocławscy policjanci wiedzą już, kim jest tajemnicza kobieta, której ciało ktoś zapakował do dużej torby i wrzucił do Odry.
  Okazało się, że to 60-letnia mieszkanka Wrocławia. Policjanci zatrzymali też 40-letniego mężczyznę, który z nią mieszkał. Trafił do aresztu na trzy miesiące.

  Sprawa od początku była zagadkowa. W połowie kwietnia jeden z wędkarzy zobaczył w rzece walizkę, z której wystawało ludzkie ciało. Walizka zaczepiła się o gałęzie wystające z wody, kilkanaście metrów od brzegu. Gdy strażacy ją wyłowili na brzeg, w środku odkryli ciało starszej kobiety.
  Była drobnej postury, dlatego zmieściła się w torbie. Na ciele zmarłej nie było widać żadnych obrażeń.
  Lekarze z Zakładu Medycyny Sądowej AM po przeprowadzeniu sekcji zwłok stwierdzili - ku zaskoczeniu wszystkich - że kobieta zmarła śmiercią naturalną.

  Policjanci sprawdzali więc, czy ktoś na Dolnym Śląsku nie zgłaszał zaginięcia osoby o zbliżonym rysopisie. Przyjęli kilka hipotez. Jedna z nich zakładała, że kobieta pochodziła zza wschodniej granicy i nielegalnie gdzieś pracowała. Albo że była bezdomna i mieszkała u przypadkowych ludzi.
  Policyjni spece dokonali komputerowej rekonstrukcji twarzy zmarłej, a zdjęcia rozesłali po całym kraju.
  Niedawno nastąpił przełom w sprawie - okazało się, że ktoś zgłosił zaginięcie 60-letniej wrocławianki. Mężczyzna, z którym mieszkała kobieta, mętnie się tłumaczył co do okoliczności zniknięcia partnerki (a później jej śmierci), więc został zatrzymany. W czasie śledztwa usłyszał zarzut znieważenia zwłok i narażenia na utratę życia poprzez nieudzielenie jej pomocy.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama