KGHM daje dorobić w radzie nadzorczej

  KGHM daje dorobić w radzie nadzorczej

  Piotr Kanikowski

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Za Mirosława Krutina Polska Miedź wprowadziła zasadę, która uderzyła po kieszeni wiele prominentnych postaci z Biura Zarządu KGHM: prezes postanowił, że pracownicy firmy skierowani do rad nadzorczych spółek zależnych nie będą pobierać za to dodatkowych pieniędzy w postaci diet. Po odejściu Krutina ta zasada obowiązywała jeszcze kilka miesięcy. Teraz wszystko wróciło do normy
  Z początkiem roku 2010 zarząd przywrócił diety.

  - Wynagrodzenie za pracę w KGHM nie obejmuje wynagrodzenia z tytułu zasiadania w radzie nadzorczej - wyjaśnia powody zmiany Anna Osadczuk, rzeczniczka prasowa Polskiej Miedzi. I zwraca uwagę na dużą odpowiedzialność wiążącą się z pracą w radach. Ich członkowie podlegają bowiem przepisom kodeksu spółek handlowych i kodeksu karnego. Osadczuk nie chce zdradzić wysokości diet. Informuje tylko, że kształtują się na poziomie wynagrodzeń w radach nadzorczych spółek Skarbu Państwa.

  KGHM ma do obsadzenia swoimi ludźmi około 40 rad nadzorczychWedług naszych informacji za zasiadanie w jednej spółce grupy kapitałowej Polskiej Miedzi można zarobić kilka tysięcy złotych miesięcznie. KGHM ma do obsadzenia swoimi ludźmi ok. 40 rad nadzorczych. W jednych są trzy, w innych (jak np. w Ecorenie czy Interferiach) aż 5-6 miejsc. Herbert Wirth, prezes KGHM, zasiada w radzie nadzorczej Polkomtela. Wiceprezes Maciej Tybura jest przewodniczącym rad w Telefonii Dialog i w Mercusie. Arkadiusz Gierałt, dyrektor generalny do spraw inwestycji i rozwoju, pobiera dietę z Letii i Polkomtela. Artur Król, dyrektor naczelny Centralnego Biura Zakupów, zasiada w radzie nadzorczej Mercusa i KGHM Ecoren.

  W Interferiach odnaleźliśmy Janusza Żołyńskiego, dyrektora Biura Zarządu Polskiej Miedzi ds. Pracowniczych. Cecylia Stankiewicz - prezes Fundacji Polska Miedź - jest członkiem rad Ecorenu i Pol-Miedź-Transu.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama