Ważne
  Wójt zamyka drogę przez Bartoszów

  Wójt zamyka drogę przez Bartoszów

  Zygmunt Mułek

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Gminna droga przez Bartoszów ma ok. trzech kilometrów długości. Powiedzenie, że jest dziurawa jak ser szwajcarski nie oddaje w pełni jej fatalnego stanu
  - Trzeba ją było zamknąć wcześniej - mówi Wiesław Buń, mieszkaniec Bartoszowa. - Ludzie się cieszą, ale rozumiem też legniczan, którym, mówiąc oględnie, nie jest to na rękę.

  Obawy mają ludzie prowadzący w Bartoszowie interesy. - Pójdę chyba z torbami, bo nie dojadą do mnie klienci spoza wsi - złości się właściciel warsztatu mechanicznego.

  Wójt gminy Legnickie Pole Aleksander Kostuń zapewnia, że zamyka drogę ze względów bezpieczeństwa. - Coraz więcej kierowców występuje do mnie z żądaniami zapłaty za uszkodzone auto - tłumaczy. - Musimy drogę naprawić, bo gmina będzie musiała płacić odszkodowania.

  Według planu wójta, w poniedziałek zostaną ustawione znaki zakazujące wjazdu na tę drogę.

  - Będą mogli z niej korzystać mieszkańcy, którzy dostaną zaświadczenia - dodaje Kostuń. - A także zaopatrzeniowcy czy klienci firm.

  Pójdę chyba z torbami, bo nie dojadą do mnie klienci spoza wsiDroga ma być zamknięta prawdopodobnie przez rok, bo tyle potrwa naprawa. Na początek policjanci z gminy mają pouczać tych, którzy wjadą na szosę bez pozwolenia. Starostwo nie wydało jeszcze zgody na zamknięcie, bo dopatrzyło się uchybień w projekcie organizacji ruchu.
  - Zamknę ją bez zgody starostwa - zapewnia Kostuń.

  Droga przez Bartoszów łączy legnickie osiedla ze Specjalną Strefą Ekonomiczną. - Po jej zamknięciu na pewno będą większe korki, bo remontowana jest ulica II Armii Wojska Polskiego - mówi Andrzej Szymkowiak, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Legnicy. Ta sytuacja pokazuje, jak bardzo potrzebna jest obwodnica południowo-wschodnia miasta. W czerwcu robotnicy zakończą budowę pierwszego jej odcinka. Niestety, na drugi, który pozwala ominąć Bartoszów, potrzeba 80 mln zł. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nie planuje dołożyć się do tej inwestycji. A sama Legnica nie ma na to środków.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo