Warszawa pożegnała Lecha i Marię Kaczyńskich

  Warszawa pożegnała Lecha i Marię Kaczyńskich

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Ceremonia pożegnalna rozpoczęła się w warszawskiej Archikatedrze św. Jana, gdzie przez całą noc trwało czuwanie przy trumnach. Przed godz. 7 metropolita warszawski arcybiskup Kazimierz Nycz odprawił tam krótkie nabożeństwo, po czym kondukt żałobny w asyście policji wyruszył w kierunku wojskowego lotniska Okęcie.
  Ulicami Warszawy...
  Trasa konduktu ułożona została tak, by przejechał on obok ważnych dla prezydenta Lecha Kaczyńskiego miejsc. Jak mówił w sobotę prezydencki minister Jacek Sasin miało to być symboliczne pożegnanie pary prezydenckiej z Warszawą.

  Trumny przejechały więc obok warszawskiego ratusza na pl. Bankowym, gdzie w latach 2002-2005 Lech Kaczyński pełnił funkcję prezydenta Warszawy; był pierwszym prezydentem stolicy wybranym w bezpośrednich wyborach.


  Na pl. Bankowym, tak jak na całej trasie przejazdu konduktu, parę prezydencką żegnali warszawiacy. Na karawan rzucano kwiaty, głównie żółte tulipany.

  Kondukt przejechał także koło Muzeum Powstania Warszawskiego, w którego tworzeniu Lech Kaczyński miał znaczący udział. Budowa tego muzeum, jednej z najnowocześniejszych placówek muzealnych w kraju, jest uznawana za jeden z sukcesów Lecha Kaczyńskiego. Jako prezydent stolicy, otworzył je w lipcu 2004 roku.

  Te dwa miejsca - ratusz i Muzeum Powstania Warszawskiego - mówią o wkładzie Lecha Kaczyńskiego w dzieje Warszawy - uważa Sasin.

  Po niespełna godzinie kondukt z trumnami Lecha i Marii Kaczyńskich dojechał na Okęcie. Na lotnisku prezydencką parę pożegnała m.in. najbliższa rodzina: córka - Marta z mężem, brat Marii Kaczyńskiej - Konrad Mackiewicz. Obecny był także minister w Kancelarii Prezydenta Maciej Łopiński.

  Na płycie lotniska czekała już wojskowa CASA w asyście Kompanii Reprezentacyjnej Wojska Polskiego, reprezentacji Straży Granicznej, Straży Pożarnej i Marynarki Wojennej. Przed lotniskiem czekali też
  gromadzący się od rana ludzie, którzy przynieśli ze sobą biało-czerwone flagi z kirem.

  Na lotnisku nie było żadnych przemówień. Przy żałobnych dźwiękach orkiestry wojskowej trumny wniesiono na pokład samolotu.

  PAP

  Czytaj także

   Komentarze (9)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   zamach

   ala (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 18 / 15

   http://info.nun.pl cala prawda wyjawiona! TO BYL ZAMACH!!!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   NATYCHMIASTOWY ARESZT dla tych o, ktorych ponizej, lecz kto ma to zrobic? Polacy!

   US Navy(emeryt) (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 14 / 15

   Od strony technicznej i bezpieczenstwa za przygotowanie tej misji przelotu Prezydenta i najwazniejszych funkcjonariuszy III RP w dniu 10 kwietnia 2010 roku do Smolenska a potem przejazdu do Katynia...rozwiń całość

   Od strony technicznej i bezpieczenstwa za przygotowanie tej misji przelotu Prezydenta i najwazniejszych funkcjonariuszy III RP w dniu 10 kwietnia 2010 roku do Smolenska a potem przejazdu do Katynia byli i sa ODPOWIEDZIALNI nastepujcy urzdnicy obecnej III RP:

   1. gen.bryg. Marian JANICKI – Szef Biura Ochrony Rzadu(BOR).

   2. Jerzey Miller czyli DYLETANT w randze Ministra Spraw Wewnetrznych i Administracji.

   3. Bogdan Klich, obecny Minister Obrony Narodowej.

   4. Donald Tusk, obecny premier rzadu tej III RP.

   Wczesniej, w latach 2001 – 2005 ten Marian Janicki byl Zastępca Szefa Biura Ochrony Rządu od spraw Logistyki BOR.

   Cala logistyka misji Prezydenta III RP gdzie kolwiek by sie przemieszczal zalatwiajac interesy na rzecz Panstwa Polskiego, a zwaszcza do krajow NIE przyjaznych Polsce jak do Rosji, tak podroz MUSI byc odpowiednio przygotowana przez szefostwo BOR i inne sluzby za co placi im polski podatnik.
   Kompetecja pilota rzadowego samolotu jest wykonanie lotu zgodnie ze wszystkimi procedurami latania, lecz samo przygotowanie tego lotu pod wzgledem CALOSCIOWEGO bezpieczenstwa Prezydenta w tej misji konkretnie do Katynia w dniu 10 kwietnia 2010 roku na ziemi oraz w powietrzu bylo swietym OBOWIAZKIEM szefa BOR gen.bryg. Mariana JANICKIEGO.

   Nawet ELEMENTARNE, najbardziej podstawowe wymogi oraz PROCEDURY zapewnienia bezpieczenstwa przelotu tego samolotu Prezydenta do Smolenska NIE zostaly spelnione !!!

   ODPOWIEDZIALNY szef Biura Ochrony Rzadu gen.bryg. Marian JANICKI dokladnie, doskonale wiedzial, ze w tej misji tez beda uczestniczyc NAJWAZNIEJSI dowodcy Wojska Polskiego, to tym bardziej gen. Janicki powinien nadac statut tej misji szczegolnie waznej od strony bezpieczenstwa aby na 100% zabespieczyc BEZPECZENSTWO Prezydenta, ale tez generalow NATO bedacych na pokladzie tej misji Tu-154 do Smolenska i Katynia.

   Na przyklad w ramach tej procedury zabespieczenia bezpieczenstwa Prezydenckiego samolotu, powinien poleciec CO NAJMNIEJ jeden samolot o 24 godziny wczesniej z odpowiednimi wykfalifikowanymi funkcjonariuszami BOR co powinno bylo byc zawczasu uzgodnione z wladzami Rosji.
   Nstepnie lub w ostatecznosci KONIECZNIE kilka godzin wczesniej powinien poleciec inny „szpicowy samolot” BOR-u , z POLSKIMI agentami fachowcami BOR w celu mertyrocznego ustalenia w ostaniej chwili czy ze wzgledow pogodowo-atmosferycznych oraz technicznego wyposazenia, sprawnosci dzialania lotniska w godzinach planowanego ladowania Prezydenckiego samolotu w Smolensku definitywnie i ostatecznie OCENIC bezpieczenstwo ladowania tego Prezydenckiego samolotu w Smolensku czy tez wczesniejszemu okresleniu ZAPASOWEGO lotniska uzgodnionego z Rosja co ostatecznie powinno decydowac przez BOR o ostatecznym ladowaniu Prezydenckiego samolotu czy tez nie ladowaniu na tym lotnisku w Smolensku lub innym zapasowym.

   Gdy prezydent USA leci z misja do kraju niezbyt przyjaznego do USA to 3 dni lub wczesniej do tego kraju leci transportowy samolot US Force, na ktorego pokladzie sa samochody, wlasna karetka pogotowia, na pokladzie tego samolotu jest tez sala operacyjna …itd a ponadto tez specjalisci z biura ochrony rzadu USA, ktorzy sprawdzaja stan techniczny lotniska pod kazdym wzgledem wraz grupa tajniakow, ktorzy obstawiaja lotnisko przed przylotem prezydenta co jest wczesniej uzgodniane z krajem odwiedzin.

   Kazdy wyjazd prezydenta USA poza USA jest przygotowywany przez caly sztab specjalistow, ktorego obrady mozna obejzec na filmach DVD znajdujacych sie w sprzedazy dla zwyklych przecietnych ludzi w sklepach z DVD.

   Na ogol do krajow „mniej bezpiecznych” lub niezbyt przyjaznych dla USA procedury misji prezydenta sa przygotowywane z jeszcze wieksza troska zabezpieczenia Prezydenta , wiceprezydenta czy sekretarza stanu USA, wtedy gdy z misja ma poleciec Prezydent to wtedy leca DWA samoloty Air Force One, tak aby jacys terrorysci nie wiedzieli w KTORYM konkretnie samolocie jest prezydent USA.
   Ten drugi Air Force One w ostaniej chwili laduje na lotnisku najblizej oddalonym od docelowego na ktorym laduje Prezydent i jest zabezpieczeniem w jakis nie przewidzianych sytuacjach.
   Ponadto teoretycznie ten ten pierwszy Air Force One jest na 200% sprawny, ale zawsze jest obawa ze moze byc zatakowany przez jakis terrorystow wiec ZAWSZE jest zabezpieczany DRUGIM identycznym egzemplarzem Air Force One, ktory jest w gesti vice-prezydenta USA, Sekretarza Stanu (premiera) lub dla celow uzycia nadzwyczajnego, gdy nawalil ten pierwszy podstawowy Air Force One.

   Te podstawowe PROCEDUR, srodkow zabezpieczenia bezpieczenstwa prezydenta USA w czasie jego misji w samym USA i poza USA dosyc obrazowo pokazuje dokumentalno-historyczny film pt.

   „Secret Access: Air Force One DVD” ktory mozna kupic za jedyne $20, link tutaj:

   http://shop.history.com/detail.php?p=71434&v=history&ecid=PRF-2100982&pa=PRF-2100982

   Na pewno ten polski BOR posiada podobne procedury dla zabezpieczenia bezpieczenstwa podrozy Prezydenta, o ktorych jest mowa w powyzszym dokumentalono-historycznym filmi skierowanym dla przecietnego widza.
   Pomijajac samego pilota widac jak na dloni, ze inne sluzby BOR kompletnie jakby CELOWO zignorowaly ta konkretna misje Prezydenta Lecha Kaczynskiego i Dowodcow poszczegolnych rodzajow broni Wojska Polskiego.

   Na polkach ksiegarskich w USA jest pond to caly szereg innych filmow dokumentalno-historycznych na temat tego jak zabespiecza sie bezpieczenstwo podruzy zagranicznych najwazniejszych urzednikow administracji amerykanskiej.

   Polecam te filmy sobie kupic i obejzec w celu zorientowania sie do jakiego stopnia byl i jest opieszaly obecny szef BOR-u gen.bryg. Marian JANICKI:

   National Geographic: On Board Air Force One (2009)
   Cena: $18
   http://www.amazon.com/National-Geographic-Board-Air-Force/dp/B001O2UTU4/ref=sr_1_3?ie=UTF8&s=dvd&qid=1271743360&sr=1-3

   Air Force One: A History (Modern Marvels) [DVD] (1997)
   http://www.amazon.com/Air-Force-One-History-Marvels/dp/B000XZOJRC/ref=sr_1_11?ie=UTF8&s=dvd&qid=1271743360&sr=1-11

   Air Force One, Flight II – The Planes and the Presidents (1991)
   http://www.amazon.com/Air-Force-One-Flight-Presidents/dp/B00005T30T/ref=sr_1_12?ie=UTF8&s=dvd&qid=1271743360&sr=1-12

   O tych sprawach zabezpieczen prezydenta USA i jego bezpieczenstwa byl i jest bardzo dokadnie zoorientowany obecny szef BOR-u, M.Janicki, gdyz to on bral udzial w procedurach przygotowania DWOCH misji Georga W. Busha do Polski, gdy byl szefem LOGISTYKI w BOR od 2001 roku do 2007 roku, a nastepnie zostal najwazniejszym szefem BOR.

   Obecnie szef Biura Ochrony Rzadu gen.bryg. Marian Janicki powinien byc pilnie ARESZTOWANY, aby uniemozliwic jemu zacieranie sladow swoich zaniedban , ktore doprowadzily do smierci Prezydenta III RP oraz pozostalych osob, ktore zginely w tej katstrofie.

   Ponadto Jerzy Miller, obecny Minister Spraw Wewnetrznych oraz sam Donald Tusk jako premier powinni byc ARESZTOWANI, gdyz oni NIEZAPRZECZALNIE sa WSPOLWINNYMI, ktorzy swoimi BARDZO POWAZNYMI ZANIUEDBANIAMI na swoich stanowiskach doprowadzili do tej katstrofy w Smolensku, ale takze doprowzdilo do OSMIESZENIA Panstwa Polskiego na arenie miedzynardowej.

   Wcale nie nalezy sie zdziwic, a nawet domagac aby przedstawiciele Polskich Sil Zbrojnych ARESZTOWANIA Donalda Tuska, Jerzego Millera, Mariana Janickiego pod zarzutem przyczynienia sie do katastrofy prezydenckiego samolotu Tu-154 w ktorej zgineli Prezydent III RP , najwazniejsi oficerowie Wojska Polskiego oraz najwazniejsi urzednicy administracji panstwowej czyli razem 96 osob.

   Ponadto nalezy obciazyc odpowiedzialnoscia za ta tragedie Bogdana Klicha obecnego Ministra Obrony Narodowej, ktory wspolpracuje z BOR + SKW.

   Ta tragiczna katastrofa w dniu 10 kwietnia 2010 roku nosi znamiona celowego ZAMACHU na Prezydenta III RP, gdyz w styczniu 2006 roku Donald Tusk ODGRAZAL sie Prezydentowi Lechowi Kaczynskiemu, ze w przyszlosci „doprowadzi do takiego kryzysu politycznego Polsce jakiego jeszcze Polska nie widziala” (powolany rzad Tuska po wyborach 2007 roku probowal osmieszyc pozycje Prezydenta III RP nie ustanawiajac finasnowego budzetu Panstwa w KONSTYTUCYJNYM terminie, wiec Prezydent ustawowo zagrozil ust awowym rozwiazacaniem tego Sejm z ogloszeniem nowych wybory do Sejmu, ktory by wylonil nowych poslow a potem Nowy rzad ZDOLNY do ustalenia najwazniejszej sprawy- budzetu Panstwa – Wtedy to Tusk grozil L.Kaczynskiemu ze jego OBALI i zrobi taka “zadyme” w Polsce ze Prezydent sie nie polapie z rozumem – tak twierdzil publicznie Tusk w styczniu 2008 roku.

   I wyglada na to ze D.Tusk razem z jego przestepcza antypolska, proniemiecka mafia o nazwie „platforma obywatelska” wlasnie doprowadzili do takiego kryzysu politycznego doprowadzajac do ZAMORDOWANIA Prezydenta III RP.

   Donald Tusk nie wiadomo dlaczego nie zostal do dzisiaj rozliczony z tych werbalnych kryminalnych GROZB pod adresem Prezydenta Lecha Kaczynskiego.
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jeszcze nie umilkł pogrzebowy Dzwon Zygmunta na Wawelu

   olo (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 18 / 14

   Jeszcze nie umilkł pogrzebowy Dzwon Zygmunta na Wawelu, a hieny dziennikarskie z WSI24 POtępiając piękne wystąpienie Janusz Śniadka, lidera NSZZ Solidarność, rozprawiają jak POmniejszyć powstający...rozwiń całość

   Jeszcze nie umilkł pogrzebowy Dzwon Zygmunta na Wawelu, a hieny dziennikarskie z WSI24 POtępiając piękne wystąpienie Janusz Śniadka, lidera NSZZ Solidarność, rozprawiają jak POmniejszyć powstający mit wielkiego patrioty i Polaka Lecha Kaczyńskiego, który ułatwi marsz PiSu po prezydenturę w RP. Wawel dla Kaczyńskich POkazał fałszywe i wybiórcze oblicze WSI mediów z Wałęsą, co by chciał sam POleżeć wśród królów i wodzów, tylko nie przy Kaczyńskim. WSI24 od POczątku udawały ogromnie nawrócenie, wylewając krokodyle łzy i samo dobro na Kaczyńskich. Te same hieny udawały swoje wzruszenia i teatralne gesty Podobnie jak przy pogrzebie Jana Pawła II. Nie czekając zakończenia żałoby narodowej, jak bańka mydlana prysnęła ich faryzejska dobroć. WSI24 rozpoczynają swoją negatywną kampanię prezydencką, bo Jarosław Kaczyński to naturalny następca brata i on zostanie kandydatem PiSu na prezydenta. A wówczas do zenitu dojdzie ich furia i nienawiść, gdy oficjalnie ogłosi to PiS. Od początku nie myliłem się w mojej ocenie, ostrzegając naiwnych Polaków i ich zaczadzenie urokiem tych fałszywie nawróconych POlityków i dziennikarzy z WSI24. Mówiłem o tym gdy Kwaśniewski z lewicą wmawiali Światu, że ziemia katyńska jest przeklęta, ale nie oni komuniści, co tą ziemię w morzu polskiej krwi niewinnej kąpali przez kilkadziesiąt lat, w kazamatach ZSRR i PRL. Pozdro LC zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   pijany policjant

   warszawiak (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 20 / 12

   http://www.ultrasonline.com/ref/turtles1/

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jaka przyczyna katastrofy?

   sponsor215 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 20 / 14

   Samolot uderzył w pierwsze drzewo 1050m od pasa do lądowania. Drzewo ma średnio 20m wysokości, czyli samolot był już niżej. Czy ktoś może mi wytłumaczyć, dlaczego samolot był na wysokości niższej...rozwiń całość

   Samolot uderzył w pierwsze drzewo 1050m od pasa do lądowania. Drzewo ma średnio 20m wysokości, czyli samolot był już niżej. Czy ktoś może mi wytłumaczyć, dlaczego samolot był na wysokości niższej niż 20m ponad kilometr od pasa do lądowania?zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   odznaczenia

   okonek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 15 / 20

   polo, pracy Komorowskiemu to nie brakowalo, ja sadze, ze i na odznaczenia przyjdzie czas, nie wszystko na raz bo sie pogubimy.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Dlaczego PO prezydent Komorowski nie odznaczył nikogo z poległych na służbie?

   polo (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 23 / 20

   Jeżeli nie wszystkich to przynajmniej kilka, lub kilkanaście ofiar katastrofy.
   Czym był zajęty?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Chwała Im i chwala Tobie

   Kinol (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 21 / 15

   za uczciwość wobec sytuacji. Jakże pięknie brzmią słowa tego rapsodu a jak wstrętnie brzmiały Twoje słowa o Prezydencie. Prawie jak Mickiewiczowskie: "żelazo po szkle" z koncertu Jankiela. Szanować...rozwiń całość

   za uczciwość wobec sytuacji. Jakże pięknie brzmią słowa tego rapsodu a jak wstrętnie brzmiały Twoje słowa o Prezydencie. Prawie jak Mickiewiczowskie: "żelazo po szkle" z koncertu Jankiela. Szanować drugiego czlowieka to duża sztuka.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Wiersz dla ofiar na służbie!

   altmagus (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 19 / 13

   Śmierć funkcjonariusza zależnością wzrusza.

   Funkcjonariusze BOR. Czujność nieustraszona.
   Weszli na nie ten tor. Łaska została stępiona.

   Zbyt wiele altruizmu. Aby pomyśleć o sobie.
   Skutek...rozwiń całość

   Śmierć funkcjonariusza zależnością wzrusza.

   Funkcjonariusze BOR. Czujność nieustraszona.
   Weszli na nie ten tor. Łaska została stępiona.

   Zbyt wiele altruizmu. Aby pomyśleć o sobie.
   Skutek profesjonalizmu. Zamknięta troska w grobie.

   Kto ma im podziękować? Nigdy już nie usłyszą.
   Tylko w pamięci zachować. Uczczenie minuty ciszą.

   Co pociągnęło ich w niebyt? Co cię przywlekło na grób?
   Czesze twe myśli jak grzebyk. Przegląd ich twarzy zrób!

   Młodszy chorąży Agnieszka. Podgórska – Więcławek, ta twarz.
   Nie powie, gdzie teraz mieszka. Myślisz, że adres ten znasz!

   Podpułkownik Jarek Florczak. Przy prezydentach ta twarz.
   Odszedł jak z dziećmi Korczak. Myślisz, że adres ten znasz!

   Porucznik Paweł Janeczek. W żar skoczyłby Janosik nasz.
   Radość, nucenie piosneczek. Myślisz, że adres ten znasz!

   Kapitan Dariusz Michałowski. Nad krzyżem zasługi ta twarz.
   W ochronę dokładał troski. Myślisz, że adres ten znasz!

   Marek Uleryk chorąży. Przy Marii Kaczyńskiej ta twarz.
   Dalej z ochroną jej dąży? Myślisz, że adres ten znasz!

   Piotr Nosek podporucznik. Z historii znał każdą twarz.
   Strzelectwa istny podręcznik. Myślisz, że adres ten znasz!

   Artur Francuz starszy chorąży. Z Ryszardem Kaczorowskim twarz.
   Troskliwie przy nim krążył. Myślisz, że adres ten znasz!

   Chorąży Jacek Surówka. Radością w hospicjum ta twarz.
   Wynosił troski jak mrówka. Myślisz, że adres ten znasz!

   Chorąży Paweł Krajewski. Przyjazna, radosna, twarz.
   Zdobywa lazur niebieski. Myślisz, że adres ten znasz!

   Oni u wiecznej służby. Ich miga za twarzą twarz.
   Jakby byli za drużby. Czekają, aż cofniesz czas.

   http://www.youtube.com/watch?v=oHNtgCjaxEI

   http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80708,5826667,Prezydent_ws__sporu_z_Olejnik__Bardziej_wierzy_sie.html

   zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama