Sasin: Data pogrzebu prezydenta nie zmieni się

  Sasin: Data pogrzebu prezydenta nie zmieni się

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Wolą rodziny pary prezydenckiej jest, aby w żadnych okolicznościach data pogrzebu nie uległa zmianie - powiedział prezydencki minister Jacek Sasin. Powtórzył, że uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w sobotę, kiedy o godz. 17.30 trumny zostaną wyprowadzone z Pałacu Prezydenckiego i znajdą się w archikatedrze św. Jana.
  Tam zostanie odprawiona msza święta w intencji pary prezydenckiej, koncelebrowana przez metropolitę warszawskiego abp. Kazimierza Nycza. Trumny z ciałami Lecha i Marii Kaczyńskich pozostaną w archikatedrze do niedzieli i stąd zostaną przewiezione do Krakowa. Para prezydencka spocznie na Wawelu.

  Sasin podkreślił, że uroczystości pogrzebowe odbędą się tak, jak wcześniej zaplanowano. - Rodzina wyszła z założenia, że potrzeba szacunku dla pamięci zmarłych, jak również dla tych wszystkich osób, które przygotowują te uroczystości i które chcą w nich wziąć udział, nie pozwalają na żadne próby zmian i próby modyfikacji tego programu - powiedział.


  Prezydencki minister podziękował władzom Krakowa, które - jak mówił - z niezwykłym zaangażowaniem przygotowują uroczystości pogrzebowe oraz wszystkim osobom, które stoją w długich kolejkach po to, by oddać hołd parze prezydenckiej.

  Zaapelował do władz Warszawy oraz wojewody mazowieckiego, aby ludziom stojącym w długich kolejach do Pałacu Prezydenckiego ułatwili czas oczekiwania. Pytany, o transport trumien z ciałami pary prezydenckiej ze stolicy do Krakowa powiedział, że ma nadzieję, iż warunki pogodowe będą na tyle dobre, że uda się to zrobić drogą lotniczą. Nie uniemożliwią też przyjazdu do Krakowa zagranicznych delegacji. Pytany, do której godziny ludzie będą mogli ustawiać się przed Pałacem Prezydenckim, by mieć pewność, że wejdą do Sali Kolumnowej i złożą hołd parze prezydenckiej, Sasin odparł, że poprosi policję i straż miejską, by poinformowały o takiej godzinie, jak tylko będzie można ją określić.

  Sasin poinformował, że o godz. 15 w Kancelarii Premiera odbędzie się spotkanie, w czasie którego będą przedstawione najnowsze przewidywania i opracowania dot. warunków atmosferycznych.


  PAP

  Czytaj także

   Komentarze (16)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   gdzie mozna kupic waciki i pomadke

   Elwira (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 18 / 19

   bo teraz ponoc jakas załoba a ja chciałam kupic pomadke, waciki i samoopalacz.a czy wiecie czy w weekend bedom czynne solaria>?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   dlaczego taki pospiech

   Lucy (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 26 / 24

   pogrzeb nie zajac....no chyba ze komus spiseszno do Kampani wyborczej ! metoda-nie chce ale musze! -na litosc !

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   trwa żałoba narodowa...uszanujcie to

   z małopolski (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 28 / 11

   do wawel-wulkan, nie mieszaj jednego z drugim i nie nazywaj mnie wyrocznią! człowieku mi chodziło o to, że tydzień temu kiedy mówiliśmy, że katastrofa to znak od Boga- symbol nawet w datach czy...rozwiń całość

   do wawel-wulkan, nie mieszaj jednego z drugim i nie nazywaj mnie wyrocznią! człowieku mi chodziło o to, że tydzień temu kiedy mówiliśmy, że katastrofa to znak od Boga- symbol nawet w datach czy też, że to stało się tydzień po Wielkanocy, w wigilię Miłosierdzia -to szydzili z nas, dziś ci sami ludzie mówią o znakach i powołują się na Opatrzność...i cieszą się, cieszą się z tego, ze ta chmura nadchodzi..co portal i co wpis to uśmieszek i wpis typu: "ten wulkan to znak zeby nie chowac ich w Wawelu.. " jakim człowiekiem trzeba być żeby to mówić..? ah szkoda gadać, uszanujcie naprawdę te dni ciszą -trwa żałoba narodowa a to, że NARÓD tak naród a nie kto inny (codziennie po 50tys ludzi przychodzi pożegnać parę Prezydencką do W-wy) wybrał Wawel na Ich pochówek samo świadczy o tym jak Ich ceniono. Zbędne są jakiekolwiek komentarze. Prosze tylko o szacunek dla Człowieka i Boga. Pozdrawiamzwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   spróbuj sie

   Po (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 15 / 21

   http://www.battlefieldheroes.com/ref/2318989455 spróbuj sie

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ech

   ja (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 18 / 14

   Już mam dość tej celebry i zakłamania więc na znak żałoby jeżdżę na czarnych oponach i po czarnym asfalcie

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Zamach Stanu !

   Gawronski-rafzen (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 25 / 11

   To był ZAMACH STANU !!!
   Samolot na przeszło 1 kilometr przed lotniskiem znajdował na wysokości UWAGA ! 2,5 metra (dwa i pół metra) wysokości i nie znajdował się w osi pasa startowego. Te...rozwiń całość

   To był ZAMACH STANU !!!
   Samolot na przeszło 1 kilometr przed lotniskiem znajdował na wysokości UWAGA ! 2,5 metra (dwa i pół metra) wysokości i nie znajdował się w osi pasa startowego. Te elementy jednoznacznie świadczą o tym, że aparatura samolotu wskazywała błędne dane. Jest jeszcze jedna wersja z dobrze poinformowanych źródeł, że pilot chciał przejść do historii i celowo popełnił samobójstwo latając na wysokości 2,5 metra nad ziemią i nie w osi pasa startowego na przeszło kilometr przed lotniskiem.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Wawel-wulkan

   Lucy (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 16 / 19

   droga wyrocznio z malopolski- to jak pani zkometuje wypadek k. Katynia!Pani teoria -zgadzam sie z nia w 100!0ni z Bogiem mieli dosc obludnego malpiego cyrku .Narodzie do Modlitwy -Za Wulkan.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Po co panika

   piter (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 17 / 21

   Żurnaliści wietrzą katastrofę we wszystkim – czemu sprzyja zanik wiary w Boga. Pył wulkanu Eyjafjöll spod lodowca Eyjafjallajökull jest rzeczywiście realny (z tym, że 99% efektownego obłoku...rozwiń całość

   Żurnaliści wietrzą katastrofę we wszystkim – czemu sprzyja zanik wiary w Boga. Pył wulkanu Eyjafjöll spod lodowca Eyjafjallajökull jest rzeczywiście realny (z tym, że 99% efektownego obłoku nad kraterem to para wodna...) - jednak samoloty spokojnie mogą latać nad samym wulkanem (byle nie za długo...). Samoloty latają nawet w 1000 razy groźniejszych burzach piaskowych – co, oczywiście, nie znaczy, że prawdopodobieństwo wypadku nie rośnie. Rośnie: z jednej milionowej na jedną półmilionową... I ten sam człowiek, który bez wahania wsiada do taksówki (zwiększając szansę swojej śmierci w wypadku parokrotnie) pokornie przyjmuje wyjaśnienie, że „trzeba zawiesić loty, bo wzrosło niebezpieczeństwo”.

   Dziś nad umysłami nie panuje Kościół – za to panuje wszechobecny STRACH. Ludzie się BOJĄ. A boją się, bo są ZASTRASZANI. Przez telewizje wietrzące wszędzie (bo z nich żyją...) katastrofy.

   Na szczęście Szwajcarzy swoich lotnisk nie pozamykali. A pierwszym państwem, które po parunastu godzinach paniki przywróciło ruch na lotniskach jest... Irlandia.

   Jak widać z mapy: położona najbliżej Eyjafjöll.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   posluchajcie

   rodak (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 16 / 19

   http://www.youtube.com/watch?v=BRNSpl1FTgk&feature=player_embedded

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   STRASZNY SMOK

   Adam (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 20 / 14

   Widzę tu i czytam, cztery komentarze, a każdy zawiści Prezydenckiej Parze
   i tak gorzkim ogniem nienawiści płonie, nie ogrzejesz przy nim ni serce ni dłonie.
   I pytam sam siebie i co myśleć nie...rozwiń całość

   Widzę tu i czytam, cztery komentarze, a każdy zawiści Prezydenckiej Parze
   i tak gorzkim ogniem nienawiści płonie, nie ogrzejesz przy nim ni serce ni dłonie.
   I pytam sam siebie i co myśleć nie wiem, czy takim jesteśmy Polacy narodem?
   Nie! To smutny odłam, "Zawiść i Nienawiść". Pamiętam słowa: "Dobrych ludzi jest więcej".
   zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama