Wrocław: Pożegnamy Lecha Kaczyńskiego

  Wrocław: Pożegnamy Lecha Kaczyńskiego

  Marcin Rybak

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Dolny Śląsk wyrusza żegnać Prezydenta RP
  1/4
  przejdź do galerii

  Dolny Śląsk wyrusza żegnać Prezydenta RP ©Dariusz Gdesz

  Kilkusetosobowa delegacja "Solidarności" wyjechała wczoraj po południu z Wrocławia do Warszawy pożegnać prezydenta Lecha Kaczyńskiego i jego małżonkę. Dziś rano do Pałacu Prezydenckiego wybiera się delegacja władz Wrocławia. Pojadą prezydent Rafał Dutkiewicz i kilkunastu radnych.

  Związkowcy i delegacja miasta będą trzymać honorową straż przy trumnach pary prezydenckiej. Solidarność ma wartę w nocy ze środy na czwartek. Delegacje miast - w tym Wrocławia - będą czuwać w Pałacu Prezydenckim w Warszawie w czwartek od 13 do 16.

  Związkowcy wyruszyli kilkunastoma autokarami. Dziewięć wyjechało z Wrocławia, dwa z Wałbrzycha, a po jednym z Kłodzka i Oławy.

  W jednym z wrocławskich autokarów znajdzie się trzydziestoosobowa grupka młodzieży z XVII Liceum Ogólnokształcącego. Przed czterema laty w tej szkole spotkał się z młodzieżą prezydent Lech Kaczyński.

  Delegacja miasta będzie trzymać honorową straż przy trumnach pary prezydenckiej- Jedzie 30 uczniów i 6 opiekunów - mówi wicedyrektor Barbara Bartnik. - Kupiliśmy znicze. Chcemy je zostawić przed Pałacem Prezydenckim. Weźmiemy też wiązankę kwiatów z napisem na wstążce: "Panu Prezydentowi i jego małżonce z wyrazami sympatii przedstawiciele XVII Liceum Ogólnokształcącego" - tłumaczy pani wicedyrektor.

  Specjalny pociąg na sobotnie uroczystości pogrzebowe wysyła do Warszawy dolnośląski urząd marszałkowski. - Chcemy, żeby pojechali nim samorządowcy oraz delegacje organizacji kombatanckich - mówi Marta Libner, rzeczniczka Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Pociąg wyjedzie w sobotę rano, a wróci w nocy.

  Na sobotnie uroczystości do Warszawy oraz na niedzielę do Krakowa szykują się też delegacje dolnośląskiego Prawa i Sprawiedliwości.

  - Liczymy, że z każdego powiatu pojedzie jeden autokar. Z Wrocławia szykujemy dwa - i do Warszawy, i do Krakowa - wyjaśnia poseł Dawid Jackiewicz.

  Na uroczystości do Warszawy jedzie również kilkudziesięcioosobowa grupa harcerzy ze Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. Będą pełnić służbę porządkową podczas uroczystości na placu Piłsudskiego.

  Do Krakowa natomiast jedzie specjalna grupa medyczna Związku Harcerstwa Polskiego oraz Grupa Ratownictwa Medycznego PCK.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama