Lubin: Radni upamiętnią ofiary katastrofy

  Lubin: Radni upamiętnią ofiary katastrofy

  Agata Grzelińska

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Apel do prezydenta miasta o ufundowania tablicy pamiątkowej
  Podczas wtorkowej sesji rady miejskiej klub radnych Lubin 2006 przedstawił wniosek w formie apelu do prezydenta miasta o ufundowanie tablicy pamiątkowej z nazwiskami wszystkich ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem.

  - Chcieliśmy, by w przyszłości w rocznicę tragedii ludzie mieli gdzie składać kwiaty - mówi Marian Węgrzynowski, przewodniczący klubu Lubin 2006. - Prezydent Lech Kaczyński był w Lubinie w 2007 roku. Brał udział w uroczystościach rocznicowych na Wzgórzu Zamkowym. Warto o tym pamiętać.
  Zaapelowaliśmy do prezydenta Lubina o ufundowanie tablicy pamiątkowej, ale jesteśmy gotowi dołożyć się do niej, jeśli będzie taka potrzeba.

  Marian Węgrzynowski miał okazję poznać osobiście tragicznie zmarłego Prezydenta RP.
  - To był zupełnie inny człowiek, niż przedstawiały go media - mówi Węgrzynowski. - Zawsze w telewizji czy prasie widzieliśmy go poważnego, a w rzeczywistości miał bardzo duże poczucie humoru.
  Radni jednogłośnie przyjęli apel w sprawie tablicy.

  - Już tyle razy apelowaliśmy do prezydenta Lubina, ale jeszcze żaden nasz apel nie został wysłuchany. Może teraz będzie inaczej - ma nadzieję Marek Bubnowski, przewodniczący rady miejskiej.

  Na wczorajszej sesji pojawił się jeszcze jeden pomysł na uhonorowanie prezydenta Kaczyńskiego. Radny Sebastian Chojecki zaproponował, by pośmiertnie nadać Lechowi Kaczyńskiemu honorowe obywatelstwo Lubina.

  Jednak radny nie przygotował projektu uchwały, dlatego poprosił o tygodniową przerwę w sesji. Przewodniczący rady przystał na tę prośbę i zarządził przerwę do wtorku, 20 kwietnia do godz. 15.15.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama