Śnięte ryby w stawie parku Południowego we Wrocławiu

  Śnięte ryby w stawie parku Południowego we Wrocławiu

  Jarosław Garbacz

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  W stawie w parku Południowym masowo zdychają ryby. Najprawdopodobniej ktoś celowo zatruł oczko wodne lub do stawu dostały się zanieczyszczenia ze ściekami, płynące z kanału burzowego.
  Pierwsze śnięte ryby pojawiły się w parkowym stawie jeszcze przed świętami wielkanocnymi. Przyczyną ich wymierania mogła być mroźna zima i długo utrzymujący się lód powodujący brak tlenu. - Już wiemy, że to jednak nie tzw. przyducha, bo woda jest dobrze napowietrzona. Przyczyną jest albo trutka, albo nieczystości i ścieki - wyjaśnia dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej Mieczysław Popławski.
  ZZM już zlecił przeprowadzenie specjalistycznych badań. Wczoraj próbki wody pobierali też pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Wyniki i dokładne przyczyny powinniśmy poznać najpóźniej w ciągu 10 dni.

  W stawie codziennie pojawia się kilkadziesiąt śniętych ryb. Dzięki systematycznemu ich odławianiu przez straż pożarną nie ma zagrożenia epidemiologicznego.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama