Ważne
  Wrocław: Polskie flagi to dziś najbardziej poszukiwany towar...

  Wrocław: Polskie flagi to dziś najbardziej poszukiwany towar w mieście

  Marcin Rybak

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Wrocławianie wieszają flagi przepasane kirem. Ich zapasy w wielu sklepach już się skończyły
  - W sobotę nie miałem siły na nic. Taka tragedia. Ale w niedzielę jakoś się pozbierałem i wywiesiłem flagę - mówi Piotr Szarski, mieszkaniec wrocławskich Maślic. - Odkąd jest wolna Polska, zawsze wieszam flagi. We wszystkie święta narodowe.

  - Informacja o wypadku zastała mnie w trasie. Jechałem do Wrocławia. Gdy tylko dotarłem do domu, natychmiast wywiesiłem flagę. Robiłem to ze łzami w oczach - wspomina Witold Jarzyna, też z Maślic. Biało-czerwone chorągwie powiewają we Wrocławiu nie tylko na urzędach czy szkołach, ale i na prywatnych domach. Flaga była wczoraj we wrocławskich sklepach jednym z najbardziej poszukiwanych towarów.

  - Syn mi w niedzielę powiedział: "Oj, mamcia, będziesz miała ciężki dzień" - opowiada Krystyna Holwag ze szwalni Sign Polska przy ul. Tarnogajskiej we Wrocławiu. Wczoraj przez cały dzień składała uszyte chwilę wcześniej flagi. Nie czekały na klientów. Pracownik firmy Dywidag Strabag kupił trzy. Miały być wywieszone na budowie autostradowej obwodnicy Wrocławia. - Przez szacunek i współczucie dla tych, co zginęli, i dla ich rodzin - mówi człowiek z budowy.

  Sign Polska to - jak mówi wiceprezes tej spółki Ewa Bartnicka - jedna z trzech największych w Polsce firm tej branży. Szyją m.in. flagi narodowe i firmowe. Wczoraj rano sprzedali 500 sztuk, czyli cały zapas szykowany na majowe święta. Jeden klient kupił 200 flag od razu. Wcześniej tak wielki popyt na ten towar był tu pięć lat temu, gdy umierał papież Jan Paweł II.
  Wcześniej flagi schodziły tylko podczas wielkich imprez sportowych.
  W firmie zostawili inne zlecenia i wzięli się za szycie biało-czerwonych flag. Do każdej dołączali drzewce i czarną wstążkę. - Planujemy uszyć dziś 1000 sztuk - zapowiada prezes Bartnicka.
  Na co dzień we Wrocławiu flagi można kupić w kilkunastu punktach. Kosztują od czterech do 30 złotych. Te największe, razem z drzewcem, nawet 45 zł. Wczoraj pytaliśmy o nie m.in w Astrze, Tesco przy Legnickiej i Auchan w Bielanach Wrocławskich. Wszędzie były wykupione.

  - Skończyły się w sobotę. Dostawa jest zaplanowana na wtorek po południu - mówi Adam Żłobiński z biura obsługi klienta Auchan w Bielanach. - Pierwszy raz coś podobnego się zdarzyło. Wcześniej flagi schodziły tylko podczas wielkich imprez sportowych.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   gdzie te flagi??

   tra_Wka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 10

   bez przesady... spędziłam wczoraj prawie cały dzień na mieście i szczerze mówiąc widziałam flagi tylko przy głównych urzędach i miejscach pracy, pojedyncze wisiały przy niektórych domach...rozwiń całość

   bez przesady... spędziłam wczoraj prawie cały dzień na mieście i szczerze mówiąc widziałam flagi tylko przy głównych urzędach i miejscach pracy, pojedyncze wisiały przy niektórych domach mieszkalnych, więc gdzie ten patriotyzm? flagi wywieszone we Wrocławiu można niestety policzyć na palcach jednej ręki... być może na osiedlach jest ich więcej, ale w centrum miasta są NIEZAUWAŻALNE!!zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   szkoda, że potrzeba...

   gp (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 7

   takiej tragedii, aby Rodacy utożsamiali się z naszymi barwami. W innych krajach na co dzień spotyka się symbole narodowe w wielu różnych miejscach - chyba najciekawiej jest pod tym względem w...rozwiń całość

   takiej tragedii, aby Rodacy utożsamiali się z naszymi barwami. W innych krajach na co dzień spotyka się symbole narodowe w wielu różnych miejscach - chyba najciekawiej jest pod tym względem w Meksyku, gdzie przykładowo jest maszt myślę, że ok 75 m z ogromną flagą.

   Może to przez lata komuny u nas jest taki stosunek do barw? zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo