Putin do Polaków: Modlimy się razem z Wami

  Putin do Polaków: Modlimy się razem z Wami

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  - To również nasza tragedia - te słowa skierował premier Rosji Władimir Putin w specjalnym orędziu do narodu polskiego. Zapewnił także, że zrobi wszystko, by katastrofa pod Smoleńskiem została wyjaśniona.
  - Przeżywamy to tak samo jak Wy. Pragnę złożyć wyrazy współczucia Polakom i Polsce. Modlimy się razem z Wami - powiedział Putin w nagraniu przekazanym TVP. Zapewnił także, że zrobi wszystko, by tę tragedię wyjaśnić i pomóc rodzinom ofiar.

  Putin spotkał się w Smoleńsku z premierem Donaldem Tuskiem. Wcześniej obaj politycy odbyli wideokonferencję z przedstawicielami odpowiednich służb w Moskwie. Dotyczyła ona pomocy rodzinom ofiar katastrofy i koordynacji działań, związanych z identyfikacją ciał. Działania te będą prowadzone wspólnie przez stronę polską i rosyjską.

  Część ciał ofiar katastrofy została przewieziona ze Smoleńska do Moskwy. Przeniesione je do specjalnych aut i w eskorcie milicyjnych samochodów zostaną przewiezione do Biura Ekspertyz Sądowych przy ulicy Tarnyj Projezd w moskiewskiej dzielnicy Carycyno. Tam zostaną wykonane ekspertyzy oraz odbędzie się identyfikacja ofiar.

  Moskiewskie władze przygotowały już grupę psychologów, którzy w razie potrzeby mają pomóc bliskim ofiar. Zarezerwowały też 150 miejsc dla rodzin ofiar w jednym z hoteli i zobowiązały się do pokrycia kosztów ich pobytu.

  IAR

  Czytaj treści premium w Gazecie Wrocławskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecane

  Wideo