Orędzie Bronisława Komorowskiego: W tej tragedii bądźmy...

  Orędzie Bronisława Komorowskiego: W tej tragedii bądźmy wszyscy razem

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Bronisław Komorowski, który od soboty pełni obowiązki głowy państwa na antenie TVP1 wygłosił orędzie. - W obliczu tej tragedii jesteśmy jednym narodem. Nie ma podziału na lewicę i prawicę - powiedział Komorowski do Polaków.
  - Polska jest w żałobie, ponieśliśmy dramatycznie bolesną stratę. W katastrofie lotniczej zginął prezydent wraz z małżonką, zginęli wicemarszałkowie Sejmu i Senatu, ministrowie, posłowie i senatorowie wszystkich klubów parlamentarnych, zginęli generałowie i biskupi, zginęli, pełniąc swą służbę publiczną na rzecz dobra wspólnego, jakim jest Polska - podkreślił Komorowski, który przejął obowiązki głowy państwa.

  Jak zaznaczył, "zginęli w drodze na uroczystości w Katyniu, gdzie 70 lat temu ginęły tysiące polskich oficerów w imię zasady, że miłość Ojczyzny żąda czasami ofiary najwyższej".

  - W obliczu naszego narodowego dramatu jesteśmy razem.
  Dziś nie ma podziału na lewicę i prawicę. Różnice poglądów, wyznania nie mają dzisiaj znaczenia - powiedział Komorowski. Jak mówił, dzisiaj Polacy są razem, "stojąc wobec wielkiego dramatu, w obliczu śmierci wielu ludzi". - Łączymy się w bólu z rodzinami ofiar i w trosce o dalsze losy osieroconej przez nich ojczyzny - dodał.

  Przypomniał, że art. 131 konstytucji nakłada na marszałka Sejmu obowiązek "zapewnienia ciągłości władzy prezydenta, głowy państwa polskiego". Dodał, że w ramach tych obowiązku ogłosił w całym kraju tygodniową żałobę narodową.

  Apelował o łączenie się w żałobie, "zarówno w wymiarze oficjalnym, jak i w prywatnym, w wymiarze przeżycia wspólnotowego, jak i indywidualnego, tak po ludzku, z głębi współczującego serca".

  Marszałek Sejmu zwrócił uwagę, że jego obowiązkiem jest wyznaczenie w ciągu dwóch tygodni terminu wyborów prezydenckich, które - jak przypomniał - muszą się odbyć nie później niż 60 dni od daty ich ogłoszenia. Zamierzam to uczynić po konsultacjach ze wszystkimi klubami parlamentarnymi - oświadczył.

  Złożył hołd wszystkim, którzy zginęli w katastrofie koło Smoleńska. - Swoje serdeczne myśli i modlitwy oraz wyrazy osobistego współczucia kieruję przede wszystkim do bliskich ofiar, w tym do rodziny pana prezydenta Lecha Kaczyńskiego, do jego matki, córki i brata - dodał.

  W katastrofie samolotu TU-154 pod Smoleńskiem zginęli prezydent Lech Kaczyński z małżonką i ponad 90 innych osób, w tym przedstawiciele parlamentu, urzędów państwowych, wojska i Rodzin Katyńskich. Polska delegacja udawała się na uroczystości związane z obchodami 70. rocznicy mordu katyńskiego.


  PAP/aś

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (7)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   PAŁAC PREZYDENCKI-MIEJSCEM POCHÓWKU!

   URSZULA (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 6

   Oczekiwałabym ,aby grób WIELKIEGO POLAKA był na terenie Pałacu Prezydenckiego !!!
   To chyba najbardziej godne i honorowe MIEJSCE.Powązki to za bardzo odsunięcie GO na bok,a tak przecież ma nie...rozwiń całość

   Oczekiwałabym ,aby grób WIELKIEGO POLAKA był na terenie Pałacu Prezydenckiego !!!
   To chyba najbardziej godne i honorowe MIEJSCE.Powązki to za bardzo odsunięcie GO na bok,a tak przecież ma nie być. Ma być dla nas pamięcią o Polsce i dla innych też !ZADBAJMY O SZCZEGÓLNE MIEJSCE JEGO PAMIĘCI ,bo bardzo na to sobie zasłużył !!!zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   cytaty z wielkiego marszalka:

   pytam - w bezsilnosci tylko to zostalo (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 5

   "jaki prezydent taki zamach.." powiedział pan marszałek po zamachu w Gruzji. A co teraz powie wielki (wzrostem) pan marszałek czy znów, że "polski lotnik poleci i na drzwiach od stodoły". To...rozwiń całość

   "jaki prezydent taki zamach.." powiedział pan marszałek po zamachu w Gruzji. A co teraz powie wielki (wzrostem) pan marszałek czy znów, że "polski lotnik poleci i na drzwiach od stodoły". To niechże premier nie lata jakami tylko tez odważnie wsiądzie do tupolewa i poleci w siuna dal wraz z marszałkiem (małe litery celowo). mieliscie pieniadze na orliki a na samolot dla prezydenta NIE! Hanba, geszefciarze! zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Putin ze "swoim człowiekiem z Warszawy"

   Anna (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11 / 7

   http://www.rodaknet.com/rp_szumanski.htm!!!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Komorowski

   ewa (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 6

   Kanalia.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Komorowski

   mik (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 8

   O prosze jak sie tej kanalii spieszy do prezydenckiego stoła, juz nozkami przebiera i oczkami przewraca ale i tak Komorowski prezydentem nie zostaniesz.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Strzeżmy się tych, którzy pierwsi ustawili się w kolejce by mówić o smutku i żalu.

   polo (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 6

   .

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Zmarnował szansę na odkupienie zacietrzewienia

   Jarek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 6

   Cała władza w ręce ohydnej ekipy pod zarządem piłkarzyka. PO (co za dwuznaczność) Prezydenta w ręce małego szydercy 'jaki Prezydent tak zamach' i kpiące wierszyki. O losie!

   Miał ostatnią szansę...rozwiń całość

   Cała władza w ręce ohydnej ekipy pod zarządem piłkarzyka. PO (co za dwuznaczność) Prezydenta w ręce małego szydercy 'jaki Prezydent tak zamach' i kpiące wierszyki. O losie!

   Miał ostatnią szansę na rehabilitację i przeprosiny za swoje chamstwo. Zerwać się ze smyczy, zreflektować i obwieścić, że nie dołoży ręki do zawłaszczania Państwa i skoku na urzędy. Że obiecuje, apolityczne wypełnienie obowiązków, które przejął. Wygłosił wyłącznie szablonowe (nikt nie jest dziś lewicą ani prawicą) i informacyjne orędzie.

   Chłopie daj sobie siana! Nie ten format! Nie potrafisz się zachować, odejdź! zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama