Wrocław: Za łapówkę sfałszowali wyniki badań

  Wrocław: Za łapówkę sfałszowali wyniki badań

  Marcin Rybak

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Dzięki pomocy dwóch techników radiologii ze szpitala przy ul. Kamieńskiego we Wrocławiu mieszkaniec Legnicy załatwił sobie odroczenie kary dwóch lat więzienia za oszustwo.
  Technicy dostali za przysługę 1000 złotych łapówki do podziału. Za te pieniądze ze zdrowego mężczyzny zrobili chorego na epilepsję.

  Wczoraj wrocławski sąd skazał techników na pół roku więzienia w zawieszeniu. Muszą też oddać łapówkę. Mają wpłacić ją Skarbowi Państwa. Obaj technicy: Piotr B. i Zbigniew N. przyznali się do winy. Wyrok zapadł bez procesu, bo oskarżeni poprosili o dobrowolne poddanie się karze.
  Ta historia to jeden z wątków głośnego śledztwa, dotyczącego korupcji w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Legnicy.

  Jesienią ubiegłego roku troje lekarzy z tego szpitala zostało zatrzymanych przez agentów CBA z delegatury we Wrocławiu. Byli to ordynator neurologii Tadeusz K., doktor Ewa S., też neurolog, oraz chirurg Marian M.

  Jak się okazuje, głównym świadkiem oskarżenia jest Waldemar K., legnicki oszust. To on zgłosił się w ubiegłym roku do CBA i opowiedział, jak za łapówki załatwiał sobie opinie lekarskie. Wynikało z nich, że ze względu na stan zdrowia nie może pójść do więzienia.

  W październiku 2005 roku został skazany na dwa lata więzienia. Poprosił sąd o odroczenie wykonania kary. Przedstawił fałszywe dokumenty od jednego z legnickich lekarzy, że ma epilepsję. Żeby uwiarygodnić tę wersję, doktor dotarł do techników z wrocławskiego szpitala. Ci obsługiwali rezonans magnetyczny. Podmienili w komputerze dane jednego z chorych pacjentów i wpisali na ich miejsce nazwisko Waldemara K.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama