Wrocław: Nocą przejadą po mieście na rolkach

  Wrocław: Nocą przejadą po mieście na rolkach

  Anna Gabińska

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Z centrum handlowego Magnolia, ulicami Legnicką, Ruską, Nowy Świat, Grodzką do Hali Targowej i z powrotem. A potem znowu spod Magnolii mostem Milenijnym (w obie strony) do budowanego stadionu na Maślicach. Taką trasę - w sumie 22 kilometry - na początku maja przejadą wrocławscy rolkarze.
  Rajd rozpoczną o godz. 20, a zakończą trzy godziny później. Dlatego impreza nazywa się Nightskating - nocne jeżdżenie na rolkach.
  Organizatorzy spodziewają się 500 uczestników. Impreza jest bezpłatna. - Dokładną datę jeszcze ustalamy z urzędem miejskim - tłumaczy Marcin Nikiel, jeden z organizatorów imprezy.

  Zaznacza, że Wrocław będzie pierwszym miastem w Polsce, w którym nocą rolkarze przejadą przez miasto. W Europie podobne imprezy odbywają się w 25 miastach. W Dreźnie - już od 10 lat.

  Przejazd organizowany jest wieczorem ze względu na mniejszy ruch w mieście. Rolkarze i wrotkarze pojadą w eskorcie policji. Zablokowane będą na chwilę dwa pasy jezdni.Organizatorzy chcieliby, żeby Nighskating odbywał się we Wrocławiu co tydzień od wiosny do jesieni.

  Organizatorzy chcieliby, żeby Nighskating odbywał się we Wrocławiu co tydzień od wiosny do jesieni. Urząd miejski na razie ostrożnie przygląda się pomysłowi.
  - Na jednorazową imprezę jest zgoda, na cykliczną jeszcze nie - mówi Monika Wiśniewska z biura prasowego w ratuszu.
  Rolkarze mówią, że urzędnicy chcą zobaczyć, jak wyjdzie pojedynczy przejazd.

  Oni sami już nie mogą się doczekać. - Nie ma zbyt dużo miejsc we Wrocławiu do jeżdżenia na rolkach - ubolewa Tomasz Budek, który ze swoją dziewczyną Alicją Meisel ćwiczył jazdę w czwartek wieczorem pod Magnolią.

  Prawdopodobną datą Nightskatingu jest 12 maja.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama