Jelenia Góra: Kolejka po dotacje na własną firmę

  Jelenia Góra: Kolejka po dotacje na własną firmę

  Katarzyna Wilk

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  W Powiatowym Urzędzie Pracy w Jeleniej Górze w piątek ostatni dzień przyjmowano wnioski o dotacje na otwarcie własnego biznesu. Kwota bezzwrotnego dofinansowania wynosi ponad 15 tys. zł.
  Dokumenty w ostatniej chwili składał m.in. Tomasz Wrona, 29-latek z Jeleniej Góry. - Chcę założyć agencję reklamową - zapowiada. - Zajmowałbym się projektowaniem stron internetowych i grafiką - dodaje.

  Monika Nowicka-Szczepańska z Kowar chce się zająć produkcją desek podłogowych. Za dotację z urzędu pracy 28-letnia kobieta planuje kupić specjalną maszynę, bez której produkcja nie ruszy.

  Natomiast pani Ewa z Karpa-cza zamierza uruchomić pracownię protetyki dentystycznej.
  Jeleniogórski PUP dysponuje kwotą około 4,4 mln zł na wsparcie podjęcia działalności gospodarczej. Wystarczy dla 233 osób, a chętnych jest dużo więcej. Do czwartku złożono 260 wniosków. Ale urząd wydał blisko pół tysiąca formularzy. Przy ocenie wniosków pod uwagę brane będą m.in. pomysł i możliwość utrzymania się na rynku.Jeleniogórski PUP dysponuje kwotą około 4,4 mln zł na wsparcie podjęcia działalności gospodarczej.

  - Ci, którzy nie otrzymają teraz wsparcia, mogą się o nie starać przy następnym naborze - wyjaśnia Krystyna Górska, zastępca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Jeleniej Górze.
  W minionym roku pomoc dostało 476 osób, które otworzyły własny biznes.

  Natomiast wałbrzyski PUP na dotacje na założenie firmy - jedna wynosi ok. 19 tys. zł - ma 6,5 mln zł. Pieniędzy wystarczy dla 340 chętnych. Do tej pory w Wałbrzychu wpłynęło ponad 130 wniosków. Wiadomo, że 80 z nich oceniono pozytywnie. Ale nabór wciąż nie został zakończony.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama