Wrocław: Odkryj tajemnice podziemnego dworca

  Wrocław: Odkryj tajemnice podziemnego dworca

  Marcin Torz

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  W sobotę, od godziny 10 rano, każdy może wejść do pomieszczeń Dworca Głównego, które na co dzień nie były udostępniane pasażerom, w tym pod-ziemnych tuneli, schronu pod przeddworcowym placem i części wschodniej stacji (od strony poczty), gdzie dawniej działał teatr.
  Będzie można wejść także na pierwsze piętro dworca. Spotkanie tych, którzy chcą wybrać się na darmową wycieczkę, zaplanowano przed wejściem od strony ul. Suchej.

  Warunek jest jeden: trzeba mieć skończone 18 lat i podpisać oświadczenie, że na teren obiektu wchodzimy na własną odpowiedzialność.

  Ciekawie zapowiada się zwłaszcza możliwość odwiedzenia owianych mgiełką tajemnicy tuneli. A konkretnie tzw. tunelu piwnego. Biegnie on pod peronami. Dawniej tamtędy dostarczano produkty spożywcze do sklepików na peronach, w tym również beczki z piwem (i stąd nazwa). Co kilkanaście kroków są tam wnęki z bardzo ciekawymi, kręconymi schodami, które prowadzą do góry.


  Przed wejściem do tunelu na śmiałków, którzy zdecydują się do niego wejść, czekać mają aktorzy przebrani za oddział uzbrojonych od stóp do głów żołnierzy Wehrmachtu. To członkowie grupy rekonstrukcyjnej "Festung Breslau".

  PKP nie zdecydowała się jednak wpuścić zainteresowanych do najciekawszych, zalanych wodą tuneli. Jeden z nich znajduje się nieco poza terenem dworca, na wysokości ul. Małachowskiego. - Chodzi o względy bezpieczeństwa - mówi Bartłomiej Sarna, rzecznik PKP Oddziału Gospodarowania Nieruchomościami.

  Sobotnia impreza ma potrwać do godz. 13.30.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama