Wrocław: "Quo vadis" z okazji piątej rocznicy śmierci...

  Wrocław: "Quo vadis" z okazji piątej rocznicy śmierci papieża

  Eliza Głowicka

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Karol Wojtyła wiosłował, wspinał się po górach i jeździł na nartach. Młodzi wrocławianie postanowili przypomnieć w niekonwencjonalny sposób Jana Pawła II. Na Wyspie Słodowej w czwartek spotkało się 70 uczestników gry ulicznej "Quo vadis"
  Każda drużyna musiała wykazać się sprawnością fizyczną i zdobyć informacje na temat papieża. Uczestnicy musieli m.in. przeciągnąć łódź na drugi brzeg Odry. Jednym z za-dań było odnalezienie na moście Tumskim kłódek, które wieszają zakochani, z cytatami z Jana Pawła II. Na koniec gry był mały sprawdzian z wiedzy o papieżu.

  - Chcieliśmy pokazać wszechstronność Ojca Świętego. Zanim został papieżem, uprawiał sport i aktywnie spędzał czas z młodzieżą - tłumaczy ideę gry Agnieszka Wyspiańska ze stowarzyszenia "9 dni", organizatora Dni Papieskich we Wrocławiu.

  Kolejne wydarzenia rocznicowe:

  Piątek. Wieczór modlitw i refleksji nad treścią nauczania papieża.
  Szczególnym miejscem spotkań będzie bazylika garnizonowa św. Elżbiety - o godz. 18 montaż słowno-muzyczny z wykorzystaniem tekstów i poezji papieża. W kościele św. Wojciecha o godz. 19 odbędzie się adoracja ze śpiewem. Kościół przy ul. Wittiga planuje spotkanie modlitewne o g. 20.30.

  Sobota. O g. 15 msza w kościele uniwersyteckim z udziałem bp. Janiaka. Potem "Marsz dla Jezusa" (do Rynku). Modlitwa za Wrocław z błogosławieństwem abp. Henryka Gołębiewskiego.

  Niedziela. O g. 14.30 spotkanie rodzin w siedzibie sióstr boromeuszek przy ul. Rydygiera. W programie m.in. modlitwa, wystawa kwiatów i chleba, koncert w kaplicy i grillowanie z udziałem znanego iluzjonisty.

  Poniedziałek. W Gimnazjum nr 4 im. Jana Pawła II o g. 13 wyniki konkursu na reportaż o pielgrzymkach papieskich do Wrocławia i przedstawienie.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama