Zgorzelec: Kapitalny remont szpitalnego oddziału

  Zgorzelec: Kapitalny remont szpitalnego oddziału

  Janusz Pawul

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Szpitalny oddział ratunkowy w Zgorzelcu zostanie gruntownie zmodernizowany.
  Zgorzelecki Wielospecjalistyczny Szpital im. Jana Pawła II dostał na ten cel prawie 5 mln zł unijnej dotacji. Przedsięwzięcie dofinansuje też starostwo kwotą 1,5 mln zł. Inwestycja w sumie pochłonie ponad 6 mln zł. W ramach prac przewidziano, oprócz modernizacji sal reanimacyjnych i wszystkich pomieszczeń oddziału, także dobudowanie nowego pawilonu. W planie jest też przebudowa wiaty z podjazdem dla karetek.

  Remont SOR to jednak nie koniec szpitalnych nowości w Zgorzelcu. Przygraniczny SP ZOZ jest uczestnikiem czesko-polskiego projektu, który zakłada pogłębienie współpracy służb ratownictwa medycznego z Polski i Czech. Oprócz szpitala ze Zgorzelca, bierze w nim udział także Jeleniogórskie Pogotowie Ratunkowe i pogotowie ratunkowe z czeskiego Liberca. W ramach tego przedsięwzięcia odbywają się wspólne warsztaty polskich i czeskich ratowników, staże, a także kursy językowe.

  - Nasi ratownicy poznają podstawy języka czeskiego, a Czesi uczą się lepiej rozumieć nasz język - mówi Zofia Barczyk, dyrektor szpitala w Zgorzelcu. Jak dodaje, to bardzo ważne, bo dziś do Zgorzelca przyjeżdża wielu gości z Czech, którzy w Polsce wypoczywają i, co chyba częstsze, robią zakupy. - Bardzo ważna jest wymiana doświadczeń pomiędzy naszymi ratownikami - podkreśla Barczyk.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama